Сьогодні українці святкують Щедрий вечір

Сьогодні українці святкують Щедрий вечір

Щедрий вечір (Маланка, Маланія, Васильєв вечір) традиційно святкується ввечері 13 січня напередодні Старого Нового року.

Про традиції святкування пише «Укрінформ».

Від самого ранку традиційно починають готувати другу обрядову кутю — щедру. Господині печуть млинці, готують пироги та вареники з сиром, щоб пригощати щедрувальників та посівальників.

Щедрувальники з вечора і до півночі обходять оселі. За давньою традицією, щедрування відбуваються після заходу онця, коли володарює усяка нечиста сила.

На Маланки ходять також і парубоцькі гурти. Хлопці в масках висловлюють добрі побажання, веселять піснями, танцями, жартівливими сценками, тобто «водять Маланку».  Зазвичай роль Маланки грає перевдягнений в жіноче вбрання хлопець.

Закінчивши ритуальний обхід, вранці йдуть на роздоріжжя палити «Діда», або «Дідуха», — снопи, соломи, що стояли від Святого вечора до Нового року, потім стрибають через багаття. Таке «стрибання» очищає від спілкування з нечистою силою.

Вважається, що перший посівальник на Новий рік приносить до хати щастя. За народним віруванням, дівчата щастя не приносять — тільки хлопці, а тому посівати дівчатам не годиться.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ