1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно з 1 грудня 1988 року. Його метою є підвищення глобальної обізнаності про ВІЛ/СНІД і демонстрація міжнародної солідарності перед пандемією.

 

Офіційно СНІД було відкрито 5 червня 1981 року в Центрі контролю захворювань США. Заходи, що проводяться у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, традиційно відбуваються із символом — Червоною стрічкою. Її створив художник Франк Мур, і у 1991 році цей символ було використано вперше. Тепер кожен, хто одягає Червону стрічку, висловлює свою надію на майбутнє без СНІДу.

 

ВІЛ-інфекція – хронічна інфекційна хвороба, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ) та характеризується прогресуючим ураженням імунної системи. Синдром набутого імунного дефіциту (СНІД) – кінцева стадія ВІЛ-інфекції, що проявляється розвитком тяжких опортуністичних інфекцій (вірусних, бактеріальних, паразитарних) і/або злоякісних новоутворень. При ВІЛ-інфекції повільно, але неухильно руйнуються незамінні компоненти імунної системи, і на певному етапі стає неможливим формування ефективної імунної відповіді не лише щодо ВІЛ, але й інших збудників.

 

Медики ламають стереотипи щодо ВІЛ-інфекції – про це було наголошено під час прес-конференції, що відбулася 29 листопада, за участі головного лікаря Львівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом Мар’яни Служинської, заступника директора БФ «САЛЮС» Марти Васильєв та директора  ГО Альянс Франсез у Львові Ніколя Фасіно.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ