Археологи у центрі Львова розкопали давнє кладовище і давньоруську споруду

Під час розкопок на площі Святого Теодора, що у центральній частині Львова, археологи натрапили на давній цвинтар, ймовірно, з XVIII ст. Це прицерковне кладовище відоме ще з XV ст. Також історики виявили давньоруський об’єкт орієнтовно XIII століття. Про це повідомляє науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України.

 

Розкопки на площі розпочали ще у середині листопада. Фахівці «Рятівної археологічної служби» роботи планують завершити до кінця цього року.

 

«Знахідки княжих часів – це вже хороша традиція для цієї частини міста. Варто згадати про наші дослідження на вул. Веселій, Сянській, Долинського. Розкопки останніх років дають нам вагомі та переконливі відомості про існування Львова у княжу добу. Також одним із виявлених під час досліджень об’єктів є залишки бруківки ХІХ століття», – сказав керівник археологічної експедиції Микола Шніцар.

 

Зазначимо, що перші відомості про площу Теодора сягають 1453 року, йдеться про дерев’яну церкву на цій площі. Вчені припускають, що вона могла існувати ще з давньоруського часу. За історичними даними, у 1783 році після ревізії церков і невелику церковну громаду храм розібрали, а ікону передали до церкви св. Миколая, яка розташована поруч.

 

Пізніше на цьому місці зробили площу, на якій облаштували торговицю, так звану Стару Тандету, яка існувала у ХІХ ст. З середини ХХ ст. цей ринок називали Краківським і він був попередником нинішнього, який перенесли на сучасне місце у 1960-х роках ХХ ст.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ