Безвіз: що потрібно для автоподорожей Європою

Безвіз: що потрібно для автоподорожей Європою

МВС України оприлюднило перелік документів, необхідних для подорожей Європою на автомобілі після введення безвізового режиму. Перелік оприлюднив Головний сервісний центр МВС України. 

 

“Українці з 11 червня зможуть скористатися безвізовим режимом та без додаткових ускладнень подорожувати Європою. Головний сервісний центр МВС інформує власників авто про те, які документи мають бути наявними при собі у разі користування транспортним засобом”, – йдеться у повідомленні.

 

Зокрема, для подорожі за кордон на автомобілі необхідно мати:

 

– національне посвідчення водія (посвідчення водія має відповідати міжнародним вимогам – зокрема, у разі користування національним посвідченням водія за кордоном документ повинен мати строк дії);

 

– розпізнавальний знак України на транспортному засобі;

 

– договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів;

 

– свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, що видане на особу, яка перетинає кордон;

 

– державний номерний знак на транспортному засобі.

 

“Водіям слід пам’ятати, що індивідуальні номерні знаки транспортних засобів дійсні лише на території України, за кордон необхідно виїжджати на державних номерних знаках”, – нагадали у сервісному центрі МВС.

 

Там додали, що в разі відсутності права власності на транспортний засіб слід оформити документи для поїздки за кордон, для цього необхідна заява власника транспортного засобу або документ, що підтверджує право користування і (або) розпорядження транспортним засобом.

 

Особам, що здійснюють поїздку за кордон, на період подорожі видається свідоцтво про реєстрацію на їхнє ім’я. Свідоцтво про реєстрацію, видане на ім’я власника транспортного засобу, і документи, які підтверджують право користування і (або) розпорядження транспортними засобами, зберігаються у сервісному центрі МВС.

 

“Видане на період поїздки за кордон свідоцтво про реєстрацію підлягає поверненню відповідному сервісному центру МВС не пізніше, ніж протягом 10 днів після повернення з-за кордону”, – наголосили у сервісному центрі.

 

У повідомленні також підкреслюється, що транспортні засоби, на які згідно із законом встановлено тимчасову заборону на зняття з обліку (крім транспортних засобів, придбаних у розстрочку), до поїздок за кордон не допускаються.

 

Детальну інформацію про організацію поїздки за кордон на транспортному засобі можна знайти на сайті hsc.gov.ua, отримати консультацію – за номером (044) 290-18-99 або на офіційній сторінці Головного сервісного центру МВС у Facebook.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ