“Безвізовий пакет”: Повноваження керівника Антикорупційної прокуратури розширили

Народні депутати ухвалили “безвізовий” закон, внесений Президентом, “Про внесення змін до Закону України “Про прокуратуру” щодо забезпечення прозорості в організації діяльності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з метою виконання рекомендацій Міжнародного валютного фонду”. За відповідне рішення проголосували 302 народних обранців, повідомляє Укрінформ.

 

Закон встановлює, що членами конкурсної комісії, яка здійснюватиме організацію та проведення конкурсу з призначення на адміністративні посади в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, можуть бути особи, які мають бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет, а також значний досвід діяльності у сфері запобігання або протидії корупції.

 

Нормативно-правовий акт передбачає встановлення обов’язковості обрання голови конкурсної комісії з числа її членів, визначених Верховною Радою.

 

Крім того, відповідно до цього закону Генеральний прокурор матиме повноваження щодо призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, першого заступника та заступника керівника цієї прокуратури, а вже керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури призначатиме осіб на інші адміністративні посади в названій прокуратурі. При цьому конкурсна комісія подаватиме лише по одній, а не по три, як було раніше, кандидатурі на кожну з посад.

Керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури надається право самостійно приймати на роботу та звільняти з неї (замість погодження, як було у попередньому варіанті Закону) працівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, які не є прокурорами.

 

Відповідно до тексту законопроекту, кандидатури на посади керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та його двох заступників, відібрані конкурсною комісією, подаються на розгляд Генерального прокурора України після отримання Конкурсною комісією підтвердження щодо їх відповідності вимогам Законів України “Про очищення влади” та “Про запобігання корупції”, а також вимогам для отримання допуску до державної таємниці відповідно до Закону України “Про державну таємницю”.

 

Водночас у ході розгляду документа в сесійній залі шляхом внесення правки було скасовано норму, яка надавала Генпрокурору право шляхом видання публічного листа на адресу Конкурсної комісії протягом 14 днів після отримання відповідних пропозицій відхилити кандидатуру на призначення на ці посади в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

 

Закон ухвалено з правкою народного депутата Юрія Луценка щодо того, що посади в Антикорупційній прокуратурі можуть обіймати не люди зі стажем роботи в 5 років на прокурорських посадах, а особи, які мають 5 років юридичного стажу. Також парламентарії підтримали правку народного депутата Степана Кубіва, згідно якої до складу конкурсної комісії не можуть входити державні службовці чи особи, що обіймають політичні посади, депутати ВР та місцевих рад, військовослужбовці, працівники правоохоронних органів, члени політичних партій.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0