Bloomberg: Трамп підписав санкції проти Росії

Президент США Дональд Трамп підписав закон H.R.3364 “Акт щодо протидії противникам Америки шляхом запровадження санкцій”, який серед іншого передбачає істотне посилення тиску на Росію та підтримку суверенітету й територіальної цілісності України.

 

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на представника Білого дому.

 

«Президент Трамп підписав закон, який забороняє президентові в односторонньому порядку вживати заходів щодо усунення певних санкцій проти Росії та доповнює санкції проти Росії, Ірану та Північної Кореї», – йдеться у повідомленні.

 

Водночас офіційної заяви на сайті Білого дому поки що немає.

 

Перед тим, як надійти на підпис президента, документ отримав майже одностайну підтримку в Палаті представників (419 – “за” й лише три – “проти”), а також у Сенаті (98 проти двох) американського Конгресу. Тобто всі демократи й переважна більшість республіканців вважають, що Росія недостатньо покарана за свою агресію як у Східній Європі, так і відносно країн Заходу, в тому числі США, коли намагається підірвати демократичні основи вільного світу.

 

Закон передбачає запровадження додаткових санкцій у фінансовому й енергетичному секторах Росії, стосовно державних російських підприємств металургійної та гірничо-видобувної галузей, а також залізничного транспорту. Крім того, визначається покарання Росії через її дії в інформаційній галузі, в тому числі кіберзломи та атаки. Окремо в законі визначається необхідність покарання осіб, відповідальних за порушення прав людини на окупованих Росією територіях, а також осіб, які діють в інтересах оборонного та розвідувального секторів уряду РФ. Закон передбачає протидію російському проекту “Північний потік – 2″.

Крім того, документ закріплює на законодавчому рівні попередні санкції проти Росії, введені указами президента. Тобто, якщо глава Білого дому матиме намір послабити або скасувати деякі санкції проти РФ, закон вимагає обов’язкового погодження цих питань з Конгресом США.

Паралельно законодавство підтверджує підтримку суверенітету й територіальної цілісності України, у тому числі не визнає спробу Росії анексувати Крим та засуджує окупацію територій на сході України.

 

Закон також передбачає додаткові санкції США проти Ірану й Північної Кореї.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ