Червоний Хрест може зустрітися з заручниками на окупованому Донбасі

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко сподівається, що представники Міжнародного комітету Червоного Хреста проведуть зустріч і поспілкуються з українськими заручниками, що перебувають на окупованих територіях Донбасі.

 

На цьому вона наголосила під час брифінгу у парламенті, присвяченого представленню Посібника з міжнародного гуманітарного права для парламентаріїв, повідомляє кореспондент Укрінформу.

 

“Привідкрию трошечки питання, що в цьому (в роботі по звільненню українських заручників – ред.) допомагає нам Міжнародний комітет Червоного Хреста, який, згідно з нашими попередніми домовленостями з усіма тими, хто буде переміщений на окупованих територіях… проведе відповідні бесіди. Так само ми сподіваємося, що вони (експерти і представники МКЧХ – ред.) зможуть поспілкуватися з тими нашими героями, яких вдасться звільнити до новорічних і різдвяних свят, над чим ми зараз працюємо”, – зазначила Геращенко.

При цьому вона вважає неприпустимим те, що попри всі зусилля і української сторони, і Міжнародного комітету Червоного Хреста протягом трьох років не було жодного допуску представників Комітету до українських заручників, які знаходяться в пенітенціарних закладах окупованого Донбасу.

“Кілька разів вдалося передати посилки, але тільки директорам цих тюрем, пенітенціарних установ, але не було жодної можливості поспілкуватися із заручниками”, – сказала Геращенко.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ