Четвертий енергоблок ЧАЕС накрили новим саркофагом

Четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції накрили новим саркофагом. Про це йдеться в повідомленні Європейського банку реконструкції та розвитку в «Twitter».

 

«Чорнобильський реактор успішно накритий через 30 років після катастрофи 1986 року і в результаті дивовижного подвигу інженерів», – повідомляє ЄБРР.

 

Новий безпечний конфайнмент був переміщений з допомогою спеціальної системи на відстань 327 метрів, щоб накрити енергоблок. Варто додати, що нова споруда буде експлуатуватися протягом 100 років.

 

Президент України Петро Порошенко, виступаючи на церемонії у зв’язку із закінченням накриття четвертого енергоблоку ЧАЕС нагадав, що арка конфайнмента є найбільшою у світі конструкцією з усіх коли-небудь побудованих людством.

 

Зазначимо, новий безпечний конфайнмент (НБК) Чорнобильській АЕС – найбільша з коли-небудь побудованих рухомих наземних конструкцій довжиною 165 м, заввишки 110 метрів і загальною вагою 36,2 тис. тонн.

 

НБК насувався з допомогою спеціальної системи, що складається з 224 гідравлічних домкратів і дозволяє пересувати арку на 60 см за один цикл.

 

Арка була побудована в чистій зоні, поблизу 4-го енергоблоку ЧАЕС і повинна була подолати 327 м до штатного положення над цим блоком.

 

Установка НБК зробила майданчик ЧАЕС безпечним, що дозволить провести демонтаж існуючого старого укриття, а також операції з радіоактивними відходами усередині цієї конструкції.

 

Компанія «Новарка», що побудувала НБК, є консорціумом французьких будівельних компаній «Буйг» і «Винси». Будівництво почалося в 2012 році після масштабних підготовчих робіт на майданчику. Із-за великих розмірів НБК, його довелося будувати двома частинами, які були підняті і успішно з’єднані один з одним в 2015 році. Усередині арки НБК встановлено кран для демонтажу існуючого старого «саркофага» та залишків 4-го енергоблоку. НБК обійшовся в 1,5 млрд євро.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ10:46, четвер, 8 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
10:05, вівторок, 6 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
8:51, понеділок, 5 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0