Для шести поліклінік Львова закупили сучасні флюорографічні комплекси

Медики та пацієнти Львова отримали нові можливості для ранньої діагностики туберкульозу та захворювань легень. Для шести поліклінік міста, за районним принципом, закупили сучасні флюорографічні комплекси. Відтак, це дозволить ще ефективніше діагностувати на ранній стадії туберкульоз та інші захворювання бронхо-легеневої системи. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.


«Кожен мешканець міста Львова приходив у поліклініки, щоб подивитись легені і зробити флюрографію. Як правило, треба було один день пройти обстеження, а наступного дня прийти забрати плівку. Якість тих плівок не завжди була ідеальною. Ми прийняли рішення і чітко прописали його у програмі «Львів 2020», що у кожній поліклініці має бути сучасне обладнання. Цього року ми закупили 6 таких апаратів. Кожен апарат на кожен район у поліклініку. Вартість апарату орієнтовно 970 тис грн. Працюють дуже якісно, фактично, людина приходить, робить обстеження, 3 хв і отримує в електронній формі всю документацію, можна, в разі потреби, переслати іншому лікарю. Доба – це дуже важливо, бо це можливість швидко встановити діагноз і одразу приступити до лікування. Так само ми будемо діяти по програмі «Львів 2020» щодо іншого обладнання. У наших поліклініках, лікарнях ми повинні мати сучасне обладнання. Сучасне обладнання і фаховість наших лікарів дають результат», – розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.

 

Управління охорони здоров’я Львівської міської ради придбало 6 цифрових флюорографів на загальну суму 5823 тис. грн. (кожний вартістю 970,5 тис. грн.) й оснастило ними поліклініки усіх районів міста: поліклінічне відділення №2 1-ї міської лікарні (вул. Мазепи, 25), поліклінічне відділення 4-ї міської лікарі (вул. Фредра, 2), 2, 4, 5 та 6 міську поліклініку.

 

«Цифрові флюорографи призначені для проведення повноформатної рентгенофлюорографії грудної клітини і мають низку переваг перед аналогами: підвищена фізична і психологічна комфортність для пацієнта та менше променеве навантаження на нього, зручність для медперсоналу, одержання висококонтрасних рентгенівських зображень, надійність, ремонтоздатність», – зазначає Олена Горбачова, завідувач рентгенологічним відділенням 2-ої міської поліклініки.

 

«Вирішення питання оснащення поліклінік міста цифровими флюорографічними комплексами дуже важливе з огляду на нинішні тенденції стану здоров’я львів’ян. У нашому місті, як і в Україні та цілому світі, хвороби органів дихання є найбільш поширеними. Особливе занепокоєння викликає зростання онкологічної патології легень та туберкульозу. Так, в Україні, починаючи з 1995 року, зафіксована епідемія туберкульозу. У Львові захворюваність на туберкульоз у 2015 році становила 56,2 осіб на 100 тис. населення (у 2014р. – 55,5 осіб на 100 тис. населення). Посилення роз’яснювальної роботи, яке проводилось медичними працівниками серед мешканців щодо необхідності систематично проходити флюорографічне обстеження, дало змогу активізувати виявлення туберкульозу і, як наслідок, скоротити терміни лікування та зменшити смертність від туберкульозу (з 11,8 випадків на 100 тис. населення у 2014 року до 6,5 – у 2015 році)», – розповідає Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я ЛМР.

 

Сучасні флюорографічні апарати дозволять ще ефективніше діагностувати на ранній стадії туберкульоз та інші захворювання бронхо-легеневої системи. За час роботи нових флюорографів (з липня по жовтень 2016 року) в поліклініках міста обстежено 11926 осіб.

 

Довідка

Головний шлях передачі туберкульозу – аерогенний (тобто, через повітря). Серйозний ризик зараження туберкульозом виникає при перебуванні у закритому приміщенні одночасно з хворою на туберкульоз людиною, яка кашляє. Крапельки слизу, що виділяються підчас кашлю, є потужним чинником передачі інфекції. Мова йде не тільки про туберкульоз, а й про вірусні інфекції.

 

Найчастіше туберкульоз розвивається у людей зі слабкою імунною системою (наприклад, ВІЛ-позитивні люди або хворі на цукровий діабет), діти до 5 років, підлітки, особи похилого віку, вагітні жінки, хворі на злоякісні новоутворення.

 

Вчасне звернення до лікаря – запорука успішного одужання, адже туберкульоз – виліковний.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ