Другий день Форуму місцевого самоврядування: про креативне місто і значення туризму

У Львові розпочався ІІ день IV Форуму місцевого самоврядування. «Креативне місто. Чому туризм має значення?» – дискутували учасники І панельної дискусії. Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

 

«Для мене креативний туризм – це подорожі в етнічну глибинку міста, туди, куди ще не протоптали маршрути туристи. Тобто, перша стадія наших подорожей – ті міста, в яких немає «наших», а друга, просунута, – це пошук місця, де взагалі немає туристів. Це і є один із видів креативного туризму, в якому дуже сильно просунувся Львів. Тобто, Львів сьогодні – це дуже красивий фасад для туристів і, водночас, це те місце, в якому існує багато маленьких ресторанчиків, в яких затишно. Тому одна із концепцій – вибір міста, яке стане тим креативним кварталом, а у Львові – це оповиті легендами закинуті заводи, старі трамвайні вагони чи депо, ринки, які дають дуже багато енергетики, яку відчуває людина, коли потрапляє сюди. У всіх містах, де ми буваємо, намагаємось знайти ті місця, в яких не існує туристів взагалі, тобто коли мешканці залишають його за собою. Це і є той вид креативного туризму, який у Львові уже існує і його потрібно розвивати», – розпочав Ілля Кенінгштейн, засновник «Креативного кварталу», радник міського голови Львова з питань інновацій та інвестицій.

 

«8 років тому Львів починав із одного бюджету. Це був бюджет промоції. Пізніше у Львові було вже 2 бюджети. Ми спочатку намагалися стати впізнаваними та давати добрі меседжі з України, зокрема зі Львова. Ми зробили великий акцент на туризмі. І останній важливий меседж, який ми зробили 2 роки тому – створення у Львові Агенції з підготовки подій. Тепер у нас є 3 бюджети: бюджет Агенції з підготовки подій, управління туризму та відділу промоції. Це ті 3 меседжі, які ми сьогодні даємо зі Львова.

 

Я прийшов на роботу в мерію близько 7 років тому. І фактично перший мій досвід роботи в мерії був пов’язаний з одним голландцем. Його звати Тео Шнітфінк. Це імпозантний, високий, примітний чоловік, який приїхав колись до Львова просто подивитися місто. Сьогодні він є власником однієї з найбільших ІТ-компаній у Львові. Компанія має один із найкращих креативних офісів, де працює близько 200-300 людей. Він пройшовся площею Ринок, поспілкувався з людьми, випив кави, пішов на зустріч із колегами-ІТ-шниками. Його рішення залишитися у Львові було емоційним.

 

І тут йдеться про шлях туризму. Хоча я вважаю, що на сьогодні слово «туризм» знецінилося. Це нині більше індустрія. Сьогодні ця індустрія охоплює до 10 % робочого населення Львова, близько 70 тис. львів’ян, які зайняті обслуговуванням гостей, що приїжджають до Львова.

 

 

Я би також хотів говорити про рівень свідомості. Є приклад Німеччини. Всі ми знаємо, що машинобудування там є досить потужним. Але чи всі знають, що індустрія ділової гостинності для Німеччини приносить стільки ж, скільки й виробництво автомобілів.

 

 

Сьогодні є питання до свідомості, до якості та розуміння процесів. Тому що нині в Україні туризм сприймається більше як забавка.

 

Після подій, які відбулися на Сході України, для Львова ключовий виклик – внутрішні туристи. Потік збільшився приблизно на 40%. До Львова почали приїжджати конференції. Внутрішній туризм – виклик глобалізації, одна з ключових причин, які треба сьогодні розвивати. Я переконаний, багато львів’ян готові поїхати до Закарпаття, в Івано-Франківськ і т.д. І так само багато людей із Івано-Франківська поїдуть в інші міста. Тому сервіс, єдність і робота!», – закликав заступник мера Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

 

«Креативний туризм – це коли люди приїжджають в місто, де є події, пов’язані з креативною індустрією, з креативними івентами. Якщо Львів чимось може хвалитися, то це один з тих пунктів. Як це відбулося? Спочатку була розроблена програма розвитку міста, були обрані 2 галузі для стимуляції цього розвитку – галузь ІТ і туристична галузь. В цих двох галузях нам треба було придумувати щось надзвичайне, грошей просто не було, ні інвестицій. Нам треба було сказати людям: «Приїдьте до нас, в нас є щось надзвичайне». Звідси пішли легенди, креативні ресторани. Ці 2 галузі дозволили нам зрозуміти, що ми з розвитком рухаємося в сторону креативного міста.

 

Галузь туризму – це галузь, яка не просто задіює готелі, ресторани, туристичні компанії. Починають активніше працювати всі крамниці, банки, сільське господарство. Пожвавлюється життя в місті, яке приймає туристів, починається різке пожвавлення всіх процесів у місті. Якщо туризм рухається в креативному напрямку, ці процеси пожвавлюються саме в креативному напрямку. Тому що креативність завжди вступає з класикою, зі звичними речами в конфлікт. Цей конфлікт і є та гідна річ, яка цікавить туристів. В нас була створена стратегія, яка надихала», – зазначив громадський діяч, львівський ресторатор Марк Зархін.

 

«Ми зрозуміли, що туризм – це індустрія, яка займає багато галузей економіки, туризм – це робочі місця. Метафора успіху туризму у Львові як індустрії є те, що в 2006 році пл. Ринок була розритою, порожньою, і на ній не було жодного закладу харчування, проживання, надання будь-яких інших послуг. Перше було Слово – це ідея, був Бог – це були правила, а потім було навчання. Ми вчилися.

 

У Львові була і є продуктивна професійна дискусія з успіхом і неуспіхом. Кожна креативна чи туристична індустрія має свою рутину, і ця рутина є управлінською, складається від ініціації локальної влади. Розвитку туризму не потрібна центральна влада, вона потрібна в інших сферах. Розвитку туризму потрібне розуміння і підтримка локальної влади. Розвитку туризму потрібна рутина відповідальності бізнесу, який на цьому заробляє гроші», – розповів заступник голови комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, голова фракції «Самопоміч» Олег Березюк.

 

«У Львові креатив став інструментом, починаючи з 2006 року. Креативні логотипи міст зараз малюють всі, всі відкривають кав’ярні, роблять фестивалі. Тому у Львова зараз є нові виклики, знову треба включати креатив. Нехай креатив буде інструментом, коли бракує грошей, бо їх буде бракувати завжди. Запрошую всіх до Львова», – зазначив президент Львівського туристичного альянсу Андрій Сидор.

 

Нагадаємо, впродовж двох днів у Львові триває IV Форум місцевого самоврядування, який організовує Інститут міста, за ініціативи Львівської міської ради. Захід є платформою для обміну досвідом та обговорення актуальних проблем і перспектив у сфері місцевого самоврядування, підвищення ролі органів місцевого самоврядування у забезпеченні розвитку держави.

 

Стежити за прямою трансляцією Форуму можна на сторінці http://selfgovernance.org.ua/КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ