Фахівці нагадують п’ять основних правил безпечного користування газовими приладами

Фахівці нагадують п’ять основних правил безпечного користування газовими приладами

Із початку 2017 року на території Львівської області зафіксовано та підтверджено 41 випадок отруєння чадним газом. Найчастіше причинами таких нещасних випадків стає порушення правил безпеки під час використання газу в побуті. Про це інформують у ПАТ “Львівгаз”.

Серед небезпечних ситуацій, які можуть призвести до отруєння чадним газом, є самовільне втручання в газову мережу, відсутність тяги в димових та вентиляційних каналах, встановлення газових колонок у приміщенні ванної кімнати, використання газових приладів для обігріву приміщень, встановлення пластикових вікон без провітрювачів та електровентиляторів у вентиляційні канали. Останнє навіть може призвести до утворення зворотної тяги в приміщенні.

“Усі ці дії споживачів є грубим порушенням правил безпеки під час користування газовими приладами, які найчастіше призводить до отруєнь чадним газом та можуть мати смертельні наслідки для споживача. Головною причиною таких отруєнь є те, що в у приміщенні не забезпечується достатній приплив повітря, де працюють газові прилади”, – зазначає технічний директор ПАТ “Львівгаз” Павло Сербан.

Чадний газ може утворюватися, як при неповному згорянні природного газу, так й інших видах палива. Він особливо небезпечний тим, що не має ані кольору, ані запаху. Потрапляючи у кров, чадний газ сполучається з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень організмом і людина гине від задухи.

Тому, ПАТ “Львівгаз” ще раз нагадує: для збереження життя і здоров’я власного та своїх близьких, необхідно дотримуватись кількох простих правил:

  1. Під час користуванні газовими приладами забезпечити доступ повітря в приміщення;
  2. Регулярно оглядати та перевіряти справність димових та вентиляційних каналів. При несправностях звернутись в спеціалізовану організацію, яка має дозвіл для ремонту димових та вентиляційних каналів вашого домоволодіння;
  3. До та під час роботи газових приладів перевіряти тягу в димових та вентиляційних каналах за допомогою легкої смужки паперу. Для цього прикласти смужку паперу до отвору димоходу. Якщо смужка залишиться нерухомою – тяга в димоході відсутня – газовими приладами користуватись заборонено;
  4. Не встановлювати витяжки у приміщеннях де є газові прилади з відводом продуктів згоряння в димохід.
  5. Не рідше одного разу на рік, перед початком опалювального сезону організувати перевірку технічного стану ДВК вашого домоволодіння.

 

У випадках виявлення несправностей газового приладу або наявності запаху газу необхідно перекрити контрольний кран, вийти з приміщення та викликати аварійну газову службу за номером “104”.

 

Інфомаційна довідка:

ПАТ «Львівгаз» – компанія, яка займається транспортуванням природного газу через розподільчі газопроводи на території Львівської області. Це найстаріше вітчизняне підприємство у своїй галузі, а також одне з найбільших за рівнем газифікації. Щороку компанія транспортує приблизно 1,3 мільярдів кубометрів природного газу до споживачів Львівщини. Природний газ потрапляє до споживачів Львівщини через розподільчі мережі ПАТ «Львівгаз». Загальна довжина розподільних газопроводів в області становить 24,257 тис. км, з яких 10,643 тис. км – газопроводи високого та середнього тиску. Регулювання тиск газу здійснюється за допомогою 4166 газорегуляторних пунктів та 66,4 тис. будинкових регуляторів.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ