«Газпром» виставив Україні рахунок на $5,3 млрд

У «Газпромі» переконані, що Україна зобов’язана сплатити $5,3 млрд протягом 10 днів. Про це інформує «Інтерфакс».

 

«Газпром» виставив «Нафтогазу України» за 2016 рік рахунок за недобір законтрактованого за правилом «бери або плати» газу на суму $ 5,3 млрд. У разі залучення цієї суми до раніше заявлених у Стокгольмський арбітраж вимог, сума вимог за позовом про виконання контракту на постачання зросте до $ 37 млрд, що становить більше половини капіталізації «Газпрому» ($ 61 млрд).

 

Як повідомило управління інформації «Газпрому», «сьогодні ПАТ «Газпром» скерувало НАК «Нафтогаз України» рахунок на оплату газу, невибраного українською компанією у 2-4 кварталах 2016 року за умовою «бери-або-плати».

 

Згідно з чинним контрактом між «Газпромом» і «Нафтогазом України» щодо купівлі-продажу природного газу, українська компанія зобов’язана щорічно сплачувати мінімальну річну кількість газу. Відповідно до умов контракту, «Нафтогазу України» виставлений рахунок на суму $ 5,319 млрд. Українська сторона зобов’язана сплатити його протягом 10 днів.

 

У першому кварталі 2016 року для НАК «Нафтогаз України» не застосовувалася умова «бери-або-плати» відповідно до тристороннього «зимового пакету».

 

Голова правління «Газпрому» Олексій Міллер прокоментував журналістам:

 

«Бери-або-плати» – це не просто умова, записана в контракті. Це основоположний, базовий принцип роботи газової галузі. Він зобов’язує постачальника резервувати видобувні і газотранспортні потужності під законтрактований обсяг газу. Він гарантує, що цей газ буде проданий тільки вказаному в контракті покупцеві. Все це – і значний резерв потужностей, коли мова йде про добові обсяги поставки понад 100 млн куб. м, і поточні експлуатаційні витрати, і неможливість продати газ комусь іншому, – безумовно, мають для покупця свою вагому ціну».КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0