Геращенко: Кількість заручників на Донбасі зросла до 118, ще 418 – зниклі безвісти

На сьогодні кількість заручників, які утримуються бойовиками на окремих територіях Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), становить 118 осіб. Про це повідомила перший заступник голови Верховної Ради, представник України у гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко у Фейсбуці.

 

“Сьогодні в рамках неформальної “мінської платформи” зустрілися з координатором ОБСЄ в гуманітарній мінській групі Тоні Фрішем. Розповіли колегам з різних фракцій про нашу роботу щодо звільнення заручників. На жаль, на сьогодні кількість заручників в ОРДЛО збільшилася, і становить 118 осіб, це цивільні і військові (збільшилася і за рахунок цивільних, яких хапають на окупованих територіях, так, на жаль, і наші військові були затримані)”, – йдеться у повідомленні.

 

Геращенко також зазначила, що СБУ і Мінська група провели велику роботу щодо пошуку інформації про зниклих безвісти та встановили долю кількох десятків таких громадян: “Згідно з оновленою інформацією СБУ, на сьогодні в списку зниклих безвісти 418 осіб. Не виключаю, що зниклих безвісти в ході конфлікту – більше, і ми маємо знайти інформацію про всіх зниклих, загиблих, встановити їхню долю”.

 

Нардеп також зазначила, що українська сторона наполягає на залученні Міжнародного комітету Червоного Хреста до пошуку зниклих і експертизах ДНК загиблих.

“Дуже сподіваюся, що після відвідин президентом МКЧХ Пітером Мауером України, в тому числі і Донбасу, будуть позитивні зрушення в цих питаннях (пошуку зниклих і експертиз). Щодо заручників, то тут немає згоди ОРДЛО і РФ на залучення МКЧХ до процесу їх звільнення, тому на сьогодні в Мінській групі ми домовилися про залучення до звільнення моніторингової місії ООН з прав людини (з цим всі погодилися). Дуже сподіваємося, що це компромісне рішення прискорить звільнення”, – зазначила Геращенко.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0