Гонтарева не береться прогнозувати курс валюти

Гонтарева не береться прогнозувати курс валюти

Головним завданням Національного банку є забезпечення цінової стабільністі в державі. Про це у Верховній Раді сказала голова Національного банку України Валерія Гонтарева, повідомляє Укрінформ.

 

“Національний банк відповідає за інфляцію, цінову і фінансову стабільність в державі. Наша ціль по інфляції цього року – це 12%, щоб його досягти, ми не можемо дозволити таку девальвація, яка у нас була. Але я не буду прогнозувати курс, тому що Національний банк відповідає за інфляцію”, – наголосила Гонтарева.

 

За іі словами, підгрунтям для ажіотажного попиту на валюту може стати нестабільність політичної ситуації в країні. “Політична нестабільність створює невизначеність щодо майбутнього країни і може стати підгрунтям для ажіотажного попиту на валюту. Резонансні новини з політичного поприща завжди відображаються на динаміці фінансових ринків, і нинішня ситуація не є винятком. Наприклад, інвестори в українські суверенні єврооблігації почали розпродаж державного боргу, побоюючись погіршення короткострокової платоспроможності України”, – сказала Гонтарева.

Також вона пояснила, що, окрім політичних заяв, які лунають в країні, на курсі валют відображаються і ряд інших факторів, приміром, девальвація гривні до долара з початку 2016 року була наслідком дисбалансів у попиті та пропозиції на валютному ринку.

Нагадаємо, раніше голова Нацбанку вже зазначала, що на валютний ринок впливає і погіршення зовнішньої кон’юyктури, зниження цін на світових сировинних ринках, девальвація валют країн – торговельних партнерів.

 

Показник інфляції у 2016 році, за прогнозами Нацбанку, становитиме 12%, у 2017 – 8%, у 2018 році – 6% і нарешті 5% до кінця 2019-го.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ