Гройсман закликав посилити економічну співпрацю України і Мальти

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вважає, що Україна та Республіка Мальта мають посилити економічну співпрацю. Про це він сказав під час зустрічі з президентом Мальти Марі-Луїз Колейро Прека у Києві, повідомляє Урядовий портал.

 

«Ми вітаємо готовність наших торгово-промислових палат заснувати двосторонню постійно діючу Раду співробітництва у сфері сучасних технологій та надання послуг», – сказав Гройсман.

 

Він зазначив, що на часі – посилення економічної складової співпраці двох держав. За даними Держстату України, за 7 місяців 2017 року двосторонній товарообіг зріс майже втричі – до 36,8 млн доларів США. Найбільший взаємний інтерес представляють сектори будівництва, енергетики, енергоефективності, туризму, інформаційних технологій, сільського господарства в частині постачання продовольства. Значний потенціал має розвиток транзитних можливостей обох держав.

 

Прем’єр-міністр запевнив, що Україна йде шляхом реформ, і певні успіхи вже помітні. В Україні ведуться освітня та пенсійна реформи, на порядку денному – медична реформа.

У свою чергу президент Мальти запевнила, що її держава була й буде другом України. А ідея створення Ради співробітництва сприятиме розвитку економік обох держав та поглибленню інвестиційної співпраці.

Мальтійська економіка сьогодні перебуває на етапі значного підйому – з 2012 року вона зростає на 5-6% на рік. Найбільші темпи зростання демонструють будівництво, енергетика, інформаційні технології тощо.

 

При цьому урядовою програмою економічного розвитку Мальти на 2014-2020 рр. у якості пріоритетних визначені такі сектори економіки, як авіація, освіта, кіноіндустрія, фінансові послуги, медичні послуги, фармацевтика, розвиток системи охорони здоров’я та наукових досліджень в цих галузях, інновації та інформаційні технології, промислові дослідження та розробки, логістика, високотехнологічне виробництво, послуги портової інфраструктури, готельні та туристичні послуги.

 

ВВП Мальти становить 17,23 млрд дол. США, причому основні статті експорту – продукція приладобудування та транспортні засоби (25,4%), мінеральні палива та мастильні матеріали (25,4%), хімікати (25,2%), інша продукція промислового виробництва (11,2%), продукти харчування (7%).

 

Найбільші експорт-партнери – США (59%), Німеччина (31%), Франція (18%), Італія (16,6%), Японія (11,5%), Гонконг (9,4%), Велика Британія (8,5%).

 

Найбільші імпорт-партнери: Італія (33,9%), Карибські та Багамські острови (21,16%), Канада (16%), Німеччина (10,1%), Велика Британія (9,45%), США (8%), Франція (7%), Нідерланди (6,3%).КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0