Групи смерті в Україні: як уберегти власних дітей від небезпечних інтернет-ігор

Так звані “групи смерті”, що доводять дітей до самогубства, тепер стали популярними також в Україні. У лютому різко зросла кількість пошукових запитів на тему “ігор”, фіналом яких стає суїцид. “Такі спільноти ведуть кваліфіковані психологи, які і схиляють дітей до суїциду”, – твердять фахівці.

Адміністратори суїцидальних пабліків, таких як “Кити пливуть вгору”, “Розбуди мене в 4.20″, “Тихий будинок”, “Море китів”, “50 днів до мого … ” та інші часто самі знаходять депресивних підлітків. Перед тим, як втягнути дитину в цей смертельний «марафон», модератори детально вивчають особистість і, якщо та має схильності до суїциду, надсилають їй завдання. Найчастіше вони полягають в нанесенні собі тілесних ушкоджень. Наприклад, вирізати на своєму тілі кита або напис, і все зазняти на фото або відео. Загалом, “гра” триває 50 днів. Фінал – самогубство дитини, яке також має бути зафіксоване на відео.
«Головна причина вступу дитини до так званих «груп смерті» – це відчуття внутрішньої емоційної порожнечі, яку як діти, так і дорослі намагаються чимось заповнити. На жаль, саме на таку порожнечу і розрахований небезпечний контент «груп смерті», який дає дитині псевдопідтримку, відчуття визнання, значущості, навіть місії», – розповідає дитячий психолог Світлана Ройз.
Світлана Ройз вважає, що зараз основну роботу потрібно вести з батьками. Тому що, панікуючи, вони показують, що на них не можна спертися. Фахівець дає для них кілька порад: «Перше, про що батьки повинні задуматися: чи відчувають діти життя поряд з ними. Тобто, якщо поряд з дитиною дорослий, який завжди в депресії або в тривозі, то чи хочеться їхньому чаду дорослішати? Потрібно займатися насамперед собою і своїм ресурсом.  По-друге, треба дати відчуття розуміння того, що дитина не відповідальна за почуття дорослих. Ми ж часто кажемо дитині: “Не засмучуй мене”, “Не принось погані оцінки, тому що мені сумно”. Виходить, що ми постійно перекладаємо відповідальність на дитину.  По-третє, потрібно дізнаватися все, що тільки можливо про фізичний, фізіологічний розвиток дитини. Є багато літератури на цю тему. Крім того, треба займатися вибудовуванням зв’язків у родині. Для дитини не очевидна наша любов. Варто відверто сказати дитині щось на кшталт: “Ти такий важливий для мене, мені так шкода, що я не завжди можу дати тобі підтримку, але повір мені: все, що я роблю, я роблю з любові до тебе. Іноді я помиляюся, але також з любові. Я дуже вірю у твій потенціал. Я вірю, що тебе і нас чекає щось дуже хороше. Це посил, який має лунати від батьків”.
Кіберполіція також опублікувала деякі рекомендації для батьків, які прагнуть вберегти своїх дітей від смертельних «ігор»:
– Перевіряти шкірні покриви дитини і якщо на них є неприродні пошкодження постаратися з’ясувати причину їх появи;
– Перевірити, які пабліки відвідує дитина;
– Звернути увагу на коло спілкування дитини;
– Обов’язково контролювати фото і відео в гаджетах дитини;
– Зайняти вільний час дитини спортивними або творчими секціями.
Нагадаємо, що розпочалося все минулої весни в Росії, коли розгорівся скандал навколо груп в соцмережах із суїцидальною тематикою. На той момент ЗМІ повідомили про самогубства 130 підлітків, підписаних на такі пабліки. В Україні першою офіційно зареєстрованою жертвою “груп смерті” стала 15-річна Вілена, яка 6 грудня зістрибнула з 13-го поверху багатоповерхівки в Маріуполі.

 

Христина ЧАПЛИНСЬКА


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ12:46, вівторок, 11 грудня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:19, п`ятниця, 7 грудня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0