Контактна група в Мінську узгодила розведення сторін на кількох ділянках Донбасу

У Мінську підписали рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів на трьох ділянках з визначеними координатами. Про це на своїй сторінці у «Facebook» повідомила прес-секретар Леоніда Кучми Дарка Оліфер.

 

Представниця зазначила, що Україна послідовно виконує зобов’язання, взяті на себе в рамках Мінських домовленостей і строго дотримується режиму тиші.

 

«У продовження цього українська сторона підписала це рамкове рішення, щоб забезпечити виконання Мінських угод з боку ОРАЛО», – йдеться у її повідомленні.

 

Оліфер розповіла, що документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілу. Водночас, рамкове рішення передбачає повне виконання попередніх домовленостей Тристоронньої контактної групи про відведення з лінії зіткнення гармат калібром менше 100 мм.

 

Також згідно з рамковим рішенням про розведення сил і засобів СММ ОБСЄ здійснює «на постійній основі моніторинг та верифікацію процесу розведення сил і засобів на узгоджених ділянках розведенн».

 

«Слід особливо зазначити, що це розведення заплановано тільки на трьох ділянках з чітко визначеними координатами. Водночас українська сторона вважає, що у ході імплементації цього рамкового рішення можуть бути відпрацьовані підходи до можливого розведення сил і засобів вздовж всієї лінії розмежування», – написала вона.

 

Крім того, наголосила Оліфер, при підготовці документа українська сторона повністю виключила спроби вільного тлумачення параметрів і статусу лінії розмежування, оскільки в тексті рамкового рішення зафіксовано, що цей документ приймається протягом протоколу від 5 вересня 2014 р., меморандуму від 19 вересня 2014 р., комплексу заходів із виконання Мінських угод від 12 лютого 2015 р.

 

Від України рамкове рішення підписав Леонід Кучма, від ОБСЄ – Мартін Сайдик, від Росії – Борис Гризлов.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ8:56, п`ятниця, 23 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
14:33, четвер, 22 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0