Користувачів мережі закликають долучатися до флешмобу з нагоди Дня народження Тараса Шевченка

Користувачів мережі закликають долучатися до флешмобу з нагоди Дня народження Тараса Шевченка

Флешмоб «Global Shevhcenko» стрімко набирає популярності, як в Україні так і в світі. Станом на зараз до нього долучилось вже понад 500 учасників з 41 населеного пункту в Україні та 11 країн світу.


“Ідея виникла під час дискусії про сучасні підходи щодо популяризації українських історичних діячів та традицій серед молоді. Адже багато підходів, які були успішними ще в 90-х, сьогодні для молоді мало цікаві. В епоху інформаційного суспільства потрібно до цих питань підходити досить інноваційно. І от в межах такої дискусії виникла ідея сфотографуватися із пам’ятниками Шевченка по всьому світу і викласти фото в мережу, а потім організувати одночасне читання вірша Шевченка біля цих пам’ятників по всьому світу 9-го березня. Після цього ми придумали назву та хеш-тег акції #GlobalShevchenko і все закрутилось”, – розповідає Олексій Захарченко, громадський активіст та один з організаторів флешмобу «GlobalShevchenko».
“Ми хочемо донести те, що Україна дуже багата країна: багата своєю творчістю, своїми традиціями, культурою та діячами. Донести те, що Україною варто пишатися, а такі генії як Тарас Шевченко мають бути прикладами для кожного. Ну і звичайно ж ми хочемо наголосити на тому, що Тарас Шевченко є культурним діячем світового масштабу, таким самим, як Гете, Шекспір, Вольтер чи Сервантес, ” – розповідає організатор.
Головна мета флешмобу – вшанувати пам’ять Тараса Шевченка, показавши пам’ятники, встановлені йому по всьому світу та Україні. Це свідчить про велику любов українського народу до Шевченка, який став одним із символів Української нації, переконані організатори. Загалом, в Україні та світі встановлено 1385 пам’ятників Кобзареві, з них 1256 — в Україні та 129 — за кордоном у 35 країнах. Це найбільша у світі кількість монументів, встановлених діячеві культури, та друге місце в світі після Будди, якщо не враховувати тоталітарних вождів.
Правила флешмобу:
1) З 13 лютого до 8 березня зробіть фото/селфі біля пам’ятника Тараса Шевченка у вашому місті;

2) Опублікуйте фото на офіційній сторінці флеш-мобу за посиланням тут, а також на своїх сторінках в соціальних мережах, обов’язково вказавши хештег #GlobalShevchenko, країну та місто, де зроблено фото. Наприклад: Львів, Україна #GlobalShevchenko або Washington, USA #GlobalShevchenko.
На завершення акції усі учасники спільно зачитають вірш Т.Шевченка “В казематі”. Цей вірш найкраще передає дух флешмобу, каже Олексій Захарченко. “Частково він передає сум діаспори, яка була змушена емігрувати з України, і вже на чужині плекала Шевченка та його творчість, возвеличувала його в пам’ятниках по всьому світу. З іншої сторони у вірші йдеться про час, коли Україну роздирали на частини, що дуже схоже на сьогодення. Ну і в кінці вірш приводить до висновку, що не можна бути байдужим до своєї держави та до подій, що в ній відбуваються. А саме це нам сьогодні й потрібно”.

 

Юлія ЛАВРЕНТЬЄВА


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ