Криптовалюти в Україні не узаконені, але й не заборонені – Данилюк

Питання фінансових технологій стало одним з ключових на щорічних зборах Міжнародного валютного фонду та Світового банку у Вашингтоні.

Про це повідомив міністр фінансів України Олександр Данилюк, який брав участь у заході у складі української делегації.

“Основні глобальні питання, що обговорювалися під час зустрічей цього разу, і що мають вплив як на окремі національні економіки, так і на світову економіку, яка перший раз за роки після фінансової кризи зростає: корупція, ухилення від сплати податків та необхідність ефективнішої фіскальної політики. Також були визначені глобальними проблемами: посилення позицій популістів по всьому світу, низька продуктивність праці, низька якість освіти, зростання державного боргу у світі, протекціонізм, стихійні лиха… Питання фінансових технологій стало також одним з ключових на цих зустрічах”, – заявив Данилюк.

За словами міністра, питання криптовалют розглядалося не як проблема, а як виклик щодо якого потрібно виробити спільну позицію та лінію поведінки.

“Це не проблема, з якою треба боротися, але це виклик для традиційних ринків та регуляторів. Криптовалюта та що з нею робити, як регулювати або не регулювати – цьому був навіть присвячений окремий великий захід, організований МВФ”, – зазначив він.

За словами Данилюка, це питання на сьогодні є також актуальним й для українського уряду та Національного банку.

“В Україні ми також зараз разом з НБУ та іншими регуляторами фінансового ринку із залученням експертів працюємо над тим, щоб краще дослідити природу криптовалют та сформувати позицію стосовно відповідного регулювання в Україні. Є багато відкритих питань і в Україні статус криптовалюти не визначений законом, але це не означає, що криптовалюта заборонена. Україна має слідкувати за світовими трендами і не втрачати шанс для використання нових технологій та інновацій у фінансовому секторі.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ