Львів “оцифровують”: е-сервіси для «розумного» міста

Львів як smart city: Рада затвердила Програму цифрового перетворення міста на 2016-2020 роки. Метою її є досягнення світових стандартів надання адміністративних та комунальних послуг, відкритості та доступності місцевої влади, ефективності управління міським господарством, з використанням інформаційних технологій у всіх сферах життєдіяльності. Про це інформують у ЛМР.

«Базовим завданням Програми є оновлення існуючого парку обчислювальної техніки та консолідація міських мереж, об’єднання їх в єдину муніципальну обчислювальну мережу, – зазначає директор ЛКП «Міський центр ІТ» та радник міського голови з питань впровадження ІТ Андрій Вишневський. – Скажімо, станом на зараз заплановано закупити більше 600 одиниць техніки для різних підрозділів міськради. Продовжуємо працювати над оновленням локально-обчислювальних мереж у Шевченківській, Франківській та Залізничній РА, а також Лікарні швидкої допомоги, де плавно переходимо до більш «розумних» сервісів. Тут уже впроваджуються елементи електронної картки пацієнта. Крім того, паралельно з організацією лінії зв’язку, ця лікарня забезпечується системою відеонагляду з підключенням до ситуаційного центру міста. Тобто, ми рухаємось таким широким фронтом, покриваючи одразу максимальну кількість сервісів для громадян нашого міста».

Серед інших поточних проектів – розвиток системи електронного документообігу, яка зараз працює в тестовому режимі у Львівській міській раді, її розширення на ЛКП, автоматизація роботи депутатського корпусу, активне використання системи електронних закупівель ProZorro та суттєве оновлення сайту міськради. Також серед основних, однак довготривалих, проектів – створення геоінформаційної системи міста. Зазначимо, що минулого тижня розпочався проект співпраці з ЄБРР щодо електронного квитка, тож місто зараз активно працює над створенням технічного завдання. За словами Андрія Вишневського, запровадження е-квитка планується у 2018 році. Щодо е-медицини, то і тут можна відзначити певний прогрес. «Наразі тестово впроваджуємо е-чергу – заміну паперових талончиків на електронний запис – у 4-й міській поліклініці на Сихові. Також у рамках цієї програми ми тісно співпрацюємо з ІТ-спільнотою міста, ІТ-кластером, залучаємо активних мешканців до різних соціальних проектів. Так, наприклад, з працівниками компанії SoftServe ми зараз намагаємось запустити сервіс для співфінансування різних соціальних та муніципальних проектів – скажімо, покращення благоустрою тощо», – додає він.

Ще одне важливе завдання Програми – розвиток системи інформаційної безпеки. «Торік було реалізовано проект щодо встановлення відеонагляду, – зазначає керівник Муніципальної дружини та радник міського голови з питань безпеки Юрій Діль. – Цьогоріч перед нами стоїть завдання розширення її мережі по місту, в ЛКП, районних адміністраціях та найважливіших лікарнях. Розпочинаємо також співпрацю з Міським центром ІТ. Продовжуємо створювати на базі Муніципальної дружини ситуативний центр, де будуть встановлюватися системи відеонагляду. Плануємо цьогоріч і закупівлю більшого сервера для збереження відеоданих, адже на сьогодні їх зберігають до 30 днів. Цей проект обов’язковий та важливий для міста, оскільки на сьогодні ми просто змушені рухатись в ногу з часом, залучаючи бізнес-партнерів та ІТ-компанії».

Серед запланованих проектів модернізації діяльності міста є також і впровадження «розумної» системи для оптимізації вуличного освітлення. Як відзначає керівник ЛКП «Львівсвітло» Олександр Лазуткін, цьогоріч підприємство почало видавати технічні умови на встановлення світлодіодних світильників. «Це економія електроенергії на зовнішнє освітлення та краща керованість, адже світлодіоди спрацьовують миттєво. Чому це «розумне» освітлення? Тому що його можна розділити на сектори й у визначений час – «непікові» години – зменшувати потужність, шляхом встановлення датчиків руху та відімкнення окремої частини діодів у світильнику», – розповідає він. Серед інших можливих, однак далекоглядних, варіантів – встановлення багатофункціональних світильників, які, окрім основних функцій, виконуватимуть функції Wi-Fi-роутера, зарядки для мобільних телефонів та електромобілів, камери, гучномовця тощо.

«Загалом, Програма цифрового перетворення має на меті усталити розвиток інновацій та інформаційних технологій. Її ключовими елементами є електронне врядування і Smart city. У результаті впровадження Програми, публічне адміністрування повинне стати значно ефективнішим та прозорішим, а всі сфери життєдіяльності міста – освіта, медицина, громадський транспорт – більш зручними для мешканців», – відзначає керівник міського управління ІТ Тимофій Александронець.

Фінансове забезпечення Програми здійснюватиметься у межах кошторисних призначень, передбачених у міському бюджеті Львова, а також за рахунок коштів інвесторів, спонсорської допомоги, донорських коштів та грантів, у тому числі міжнародних, не заборонених законодавством України. На реалізацію програми наразі заплановано витратити 750 тис грн.

Зрештою, передбачається, що виконання заходів реалізації програми сприятиме зростанню прозорості та ефективності влади, ефективності роботи муніципальних інформаційних систем, швидкості і якості прийняття управлінських рішень, а також оперативному та якісному наданню адміністративних і соціальних послуг населенню, оптимізації дорожнього руху та роботи громадського транспорту, оптимізації енергоспоживання та зменшенню бюджетних витрат.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ