Львів отримав 15 мільйонів на лікування та профілактику хвороб судин і серця

Напередодні депутати Львівської міської ради на сесії 9 лютого затвердили Міську програму запобігання та лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань на 2017-2020 роки. Всього на цю програму виділено 15 млн. грн. Згідно з розподілом, саме на 2017 рік Львів отримав 5 млн. грн. Про це повідомив Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я ЛМР.

 

Метою програми є профілактика серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань, зниження інвалідності та смертності від їх ускладнень та збільшення тривалості і покращення якості життя мешканців Львова. “Насамперед, це поширення обізнаності серед населення, щодо шкідливих звичок, які впливають на розвиток захворювання, профілактики на популяційному рівні, а також проведення освітньої роботи із людьми, які вже мають це захворювання і мають ризик ускладнень”, – зазначає Володимир Зуб.

 

Також програма передбачає впровадження сучасних методів лікування. “Тут є два таких пункти: придбання обладнання для відповідних лікарень та придбання медикаментів. Насамперед, буде закупівля для Лікарні швидкої медичної допомоги метеріалів, за допомогою яких проводять обстеження судин серця (коронарографію), стентування коронарних судин та придбання тромболітиків тощо. Це ж обладнання планують закупити для 8 Міської клінічної лікарні. Туди, де є інфарктні , кардіологічні та неврологічні відділення, тобто, де концентрується основна допомога для людей з важкими захворюваннями судин серця та головного мозку,”- розповідає головний медик Львова.

 

Крім того, у Львові впроваджуватимуть сучасні технології та методи лікування серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань у практику закладів охорони здоров’я м. Львова, скерованих на покращення результатів лікування хворих із зазначеними патологіями, а також поліпшать матеріально-технічну базу відповідних структурних підрозділів. “Щорічно близько 2 тис. пацієнтів потребує допомоги з інсультом. І у нашому відділенні перебуває приблизно 700-800 осіб з гострим інфарктом міокарда,”- говорить Володимир Зуб.

 

 

Джерелами фінансування програми є міський бюджет, обласний та державні бюджети в частині виконання державних та обласних програм, власні надходження бюджетних установ та інші незаборонені законодавством джерела. “Щороку із медичної субвенції виділялося 2 млн. грн, але цього не вистачало навіть на елементарне. Тому ми вирішили звернутися до міських депутатів, аби нам цільово виділили кошти на цю програму. Але насправді, хворобу легше попередити, аніж її лікувати, ” – розповідає Володимир Зуб.

 

ДОВІДКА. За даними Європейського товариства кардіологів, Україна займає перше місце серед європейських держав за рівнем смертності від хвороб серця і судин. Зростаюча поширеність серцево-судинних захворювань є однією з найважливіших медико-соціальних проблем в Україні і призводить до зменшення тривалості життя.
 
 
Інна ТУЧАК


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ