Львівські старшокласники навчалися рятувати життя

У п’ятницю, 18 березня, на базі Львівської ССЗШ №93 відбулися фінальні змагання серед старшокласників з надання домедичної допомоги у рамках спеціального проекту «Я можу врятувати життя!», який реалізують Український фонд «Здоров’я» та Фонд родини Загорій.

За результатами змагань перше місце посіла команда ССЗШ №93, друге місце – команда ССЗШ №42, третє місце посіли школярі із Львівської гімназії «Престиж». Всі учасники продемонстрували навички надання домедичної допомоги, зокрема серцево-легеневу реанімацію, здійснення зупинки кровотечі, відновлення прохідності дихальних шляхів. Змаганням передували відповідні навчання, які пройшли з 14 по 17 березня 2016 року в школах № 28, 93, 42, Львівській лінгвістичній гімназії, НВК імені Василя Стуса спеціалізованій школі І ступеня-гімназії міжнародних відносин, Львівському фізико-математичному ліцеї, Львівській гімназії «Престиж». Під час навчань інструктори Ukrainian Paramedic Group розповіли й показали, як діяти, якщо людина не дихає або вдавилась, що робити при ранах та переломах. Під час практичної частини заняття кожен учень спробував виконати базові реанімаційні заходи (непрямий масаж серця та штучне дихання на спеціальних манекенах), накладати пов’язки та шини. Діти також вчилися переводити постраждалого у стабільне положення й надавати допомогу у випадках, коли людина вдавилась (при обструкції дихальних шляхів стороннім предметом).

«Людське життя у всі часи і за всіх обставин є найвищою цінністю. Тому кожному з нас важливо за будь-яких обставин вміти зберегти своє життя та допомогти тому, хто поруч. Завдяки цьому проекту молоді люди дізнаються, що таке правильна домедична допомога, і навчаться її надавати. Я вірю, що підтримка таких ініціатив є вкрай необхідною», – підкреслив Гліб Загорій, засновник Фонду.

«Навчитися рятувати життя лише по підручниках чи таблицях практично неможливо. Інша справа, коли кожен учень власними руками відпрацює увесь алгоритм порятунку людського життя на спеціальному манекені, запам’ятає його і, у разі необхідності, застосує у реальному житті, збільшуючи шанси потерпілого на виживання», – сказав голова Українського фонду «Здоров’я», Володимир Дудка під час змагань у Львові. На його переконання практичні тренінги проекту «Я можу врятувати життя» мають стати частиною навчальної програми української середньої загальноосвітньої школи.

Навчання у Львові відбулись завдяки підтримці Львівського міського голови Андрія Садового та управління освіти департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради. Усі учасники отримали сертифікати про проходження навчання, а також відповідні методичні матеріали-пам’ятки. Відтак за час існування проекту, від грудня 2011 року, інструктори навчили домедичній допомозі майже двадцять тисяч осіб.

 КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ