Майдан: винних у побитті понад 70 журналістів досі не покарали

На Майдані під час масових протестів фізично постраждали 73 працівники медіа, більшість – від кийків співробітників спецпідрозділу «Беркут», двох журналістів було заарештовано, а на 5 редакцій ЗМІ скоєно напад – винних досі не покарали. Зведені дані про постраждалих журналістів у листопаді-грудні 2013-го року оприлюднює Національна спілка журналістів України.

 

Сергій Томіленко, перший секретар НСЖУ наголосив, що пройшло повних три роки з часу брутальних побиттів міліцією журналістів, і цього часу достатньо для реального покарання винних.

 

«Журналісти вимагають дієвої боротьби з безкарністю. І якщо пройшло три роки, а ми не говоримо про належне розслідування і справедливість у справах цих десятків побиттів, то значить Євромайдан для журналістів досі не закінчився», – зазначив він.

 

Працівники медіа, які тоді працювали на висвітленні найгостріших подій і зазнали насильства, стверджують, що справи ведуться тільки на папері.

 

Зокрема Олег Хаврук, який у 2013 році працював заступником головного редактора «Comments.ua», отримав травми голови, рук і спини від силовиків під час висвітлення подій Майдану. Відтоді пройшло три роки, а справа і досі «ведеться».

 

«Час від часу мене викликали, допитували, проводили слідчі експерименти. З п’яти судових засідань не було жодного по суті: то адвоката немає, то прокурор не з’явися. Якщо чесно, я не знаю жодної людини, яка була б покарана за те, що сталося зі мною три роки тому», – підкреслив він.

 

Фотокореспондент сайту «Житомир.інфо» Михайло Загорський 1 грудня 2013 року був у епіцентрі подій у Києві на вулиці Банковій за редакційним завданням. Попри те, що показував журналістське посвідчення, його наздогнали і били по обличчю, вибивши з рук фотоапарат. Журналіст  отримав струс мозку та багато інших діагнозів, підтверджених судмедекспертизою. Але їх, за словами постраждалого, «звели до мінімуму», а повторну судмедекспертизу через рік не проводили (хоча це і мало відбутися).

 

У НСЖУ планують також оновити дані про всіх постраждалих журналістів і у наступний період Євромайдану (січень-лютий 2014 року), а також опитати кожного постраждалого журналіста про реальний хід розслідувань.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ