МЗС направило Москві ноту протесту через “гумконвой” на Донбасі

Міністерство закордонних справ України висловлює протест у зв’язку з продовженням Росією протиправної практики направлення на територію України так званих “гуманітарних конвоїв” і надіслало відповідну ноту до МЗС РФ.

Про це повідомляється у коментарі МЗС України щодо чергового так званого “гуманітарного конвою” з Російської Федерації.

“МЗС України висловлює протест у зв’язку з продовженням Російською Федерацією протиправної практики направлення на територію України т.зв. “гуманітарних конвоїв”. Зокрема, 23 листопада вже вкотре державний кордон України незаконно перетнули 53 автомобілі 71-го т.зв. “гумконвою”, – йдеться у повідомленні.

У цьому зв’язку МЗС України надіслало російському зовнішньополітичному відомству ноту протесту з вимогою до Російської Федерації припинити вчинення протиправних дій проти суверенітету нашої держави та неухильно дотримуватися міжнародного права та законодавства України.

“Ввезення “гумдопомоги” відбулося з порушенням норм і принципів міжнародного права, зокрема, щодо непорушності кордонів, національного законодавства України та інших погоджених модальностей, у тому числі про необхідність супроводу вантажу представниками Міжнародного Комітету Червоного Хреста. Відсутність законних підстав унеможливила передбачене українським законодавством його обов’язкове оформлення представниками прикордонних та митних органів України”, – пояснюють у МЗС України.

Як повідомляв Укрінформ, вранці 23 листопада Росія в односторонньому порядку оформила черговий так званий “гуманітарний конвой” на окупований Донбас.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ