На Радбезі ООН не змогли ухвалити заяву щодо Донбасу

На Радбезі ООН не змогли ухвалити заяву щодо Донбасу

Засідання Радбезу ООН щодо ситуації на Донбасі завершилося безрезультатно через проект заяви, яку запропонував постпред РФ в ООН Віталій Чуркін.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», під час засідання відбулася словесна перепалка між заступником голови МЗС України Вадимом Пристайком та Віталієм Чуркіним через текст заяви для преси за підсумками засідання в четвер.

Заява, за словами Чуркіна, містила два пункти: заклик членів Ради Безпеки до учасників конфлікту на Донбасі виконати комплекс заходів, передбачених мінськими домовленостями, а також заклик Радбезу до України завершити розслідування подій 2 травня 2014 року в Одесі.

У відповідь Пристайко повідомив, що перша частина заяви українську сторону влаштовує. Щодо заяви про Одесу, то він запропонував розширити її, почавши з необхідності розслідування подій у Криму.

«Я думаю, що це (пропозиція Росії) – нечесна спроба висвітлити цю трагічну подію (в Одесі)», – зазначив українських дипломат.

Також Україна закликала ООН та ОБСЄ посприяти розміщенню поліцейської місії на Донбасі.

«Нещодавно Президент Петро Порошенко запропонував розгорнути поліцейську місію на Донбасі. Це сприяло би, зокрема, проведенню виборів на Донбасі», – заявив Пристайко.

Після цього сторони за чергою обмінялися кількома репліками, в яких Чуркін звинуватив нинішню владу України в державному перевороті 2014 року, в розстрілах протестувальників на Майдані, в невиконанні тодішньою опозицією домовленостей від 21 лютого 2014 року з екс-президентом Віктором Януковичем.

Пристайко у відповідь зазначив, що цю угоду російський представник якраз і не підписав. Крім того, він нагадав, що датою анексії Криму російська сторона вважає 20 лютого 2014 року, а це за день до підписання згаданих домовленостей, що свідчить про те, що РФ заздалегідь планувала захоплення Криму, незважаючи ні на які угоди.

Своєю чергою, представник Великобританії повідомив, що для ухвалення цієї заяви необхідний консенсус, якого в залі немає. А за словами представника Франції, заява, яку запропонувала Росія, не охоплює всі події, тому необхідна додаткова робота, щоб її затвердити.

У підсумку заяву так і не було ухвалено, засідання Радбезу було закрито. Головуючий запропонував продовжити обговорення з участю зацікавлених сторін після засідання.

Відзначимо, що засідання Ради Безпеки ООН відбулося на вимогу делегації України.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ9:35, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
9:32, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:34, четвер, 8 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
10:49, четвер, 8 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0