Нацбанк прогнозує уповільнення інфляції до 12%

Нацбанк прогнозує уповільнення інфляції до 12%

Національний банк очікує на уповільнення споживчої інфляції до 12% на кінець 2016 року і 8% на кінець 2017 року, йдеться в «Інфляційному звіті» регулятора.

Як зазначається, стримуватимуть інфляцію низькі світові ціни на продовольство в умовах обмежених експортних можливостей, подальше зниження інфляційних очікувань та затухання девальваційних ефектів.

«Підвищення адміністративно регульованих тарифів все ще продовжуватиме впливати на інфляцію, однак цей ефект буде не таким суттєвим, як у 2015 році», — йдеться у повідомленні.

Згідно зі звітом, вагомим чинником дезінфляційного процесу залишатиметься стриманий сукупний попит.

«Хоча попередні оцінки Нацбанку щодо проходження дна падіння в першій половині 2015 року підтвердилися, відновлення економічної активності відбувається повільно. За підсумками 2015 року зниження реального ВВП оцінено на рівні близько 10,5%», — зазначено у звіті.

У 2016 році економіка відновить зростання за результатам року, але воно буде менш значне, ніж очікувалось у попередньому «Інфляційному звіті».

Крім того, Нацбанк переглянув прогноз зростання реального ВВП у поточному році з 2,4% до 1,1%.

«Це зумовлено реалізацією ризику щодо падіння сировинних цін, про який ми попереджали раніше, погіршенням очікувань щодо темпів зростання світової економіки і новими обмеженнями в торгівлі з Росією (останньому фактору в документі присвячений окремий тематичний бокс). Всі три чинники призведуть до подальшого зниження експорту та збільшення дефіциту поточного рахунку до 2,5 млрд доларів (попередній прогноз — дефіцит у розмірі 1,2 млрд доларів)», — повідомили у Нацбанку.

ГромадськеКоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ