Народні прикмети на Стрітення Господнє

Народні прикмети на Стрітення Господнє

 Сьогодні, 15 лютого, відзначаємо свято, запроваджене на честь введення Ісуса Христа до Храму на сороковий день після народження – свято Стрітення Господнього.

 

В цей день у церквах прийнято святити воду і свічки. Стрітенська вода, за віруваннями, має цілющі властивості. Нею лікували різні недуги. І також колись, аби добре велася худоба, саме цією водою люди кропили та напували тварин. А якщо хтось вирушав у далеку дорогу, родичі його кропили свяченою стрітенською водою, промовляючи : «Боже тебе збережи!».

 

Свічки, освячені на Стрітення, мають назву «громовиці», оскільки саме під час грози, аби вберегти людей і худобу від грому, їх ставили і запалювали перед образами у домі. У народі вірять також в те, що запалена “громовиця” може допомогти своєю силою у час, коли між родичами не має злагоди, або коли хтось із членів сім’ї без належних причин довго хворіє.

 

Це свято також прийнято вважати днем зустрічі зими і літа. У народі побутує певна легенда про цей день. Начебто, зима – стара баба, а літо – молода дівчина. Під час їхньої зустрічі, починається суперечка, хто кого переможе. І якщо до вечора потеплішає – перемагає літо, а якщо ж стане холодніше – зима.

 

У народі існує безліч «стрітенських» прикмет. Ось деякі з них:

  • Якщо на Стрітення відлига – буде рання і тепла весна, якщо сніг – довга та дощова, заметіль – пізня і холодна, якщо не видно сонця – варто чекти суворих морозів.
  • Якщо курка нап’ється на порозі води, то весна буде рання і тепла.
  • Якщо піде снігопад – всю весну литимуть дощі. Що сильніший снігопад, то більш дощова весна.
  • Якщо на Стрітення півень води нап’ється – на Юрія (6 травня) кінь напасеться.
  • І одна з найважливіших і цікавих прикмет на Стрітення – заборона класти гроші на кухонний стіл у цей день, адже удача може відвернутися від вас, а гроші спливатимуть крізь пальці.
  • Попри усі прикмети, або невдачі, які спіткали нас, варто пам’ятати: весна вже близько.

 

Опублікувала Юлія БОРУХ


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ