НАТО обговорює з Україною впровадження нових військових систем

НАТО з Україною обговорює впровадження у Збройні Сили України системи управління військами C4ICR, що стане справжньою революцією в секторі безпеки та оборони.

Про це на прес-конференції заявила голова Постійної делегації Верховної Ради в Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фріз, передає «Укрінформ».

 

«Допомога НАТО – це не тільки фінансові та матеріальні ресурси, це встановлення досить високої технологічної, адміністративної та ресурсної планки для подальшого розвитку сектору безпеки і оборони України, це стандарти та вимоги ефективності, які відрізняють 21-ше століття від 20-го. Наприклад  сьогодні ми намагаємось також говорити про необхідність впровадження у Збройні Сили України системи управління військами C4ICR (з використанням комп’ютерних технологій – ред.), що стане справжньою революцією для наших Збройних сил», – сказала Фріз.

 

Вона зазначила, що Комплексний пакет допомоги НАТО для України, схвалений 9 липня, є безпрецендентим за часів незалежності України. «Він має 13 магістральних напрямків, 40 піднапрямків, співпрацю вже з 8 трастовими фондами НАТО і таким чином відкриває можливість не лише говорити про нашу євроатлантичну інтеграцію, а й реально демонструвати певні результати на шляху реформ», – заявила Фріз.

 

Також вона нагадала, що завдяки співпраці з Офісом НАТО та експертами НАТО було сформовано  Стратегічний оборонний бюлетень, який сьогодні є дорожньою картою для реформування сектору безпеки і оборони. Окрім того, ефективною була співпраця з представниками Офісу НАТО і щодо концепції реформування Служби безпеки України та концепції розвитку Сил спеціальних операцій (ССО). Зокрема, була вибудувана не лише модель, яким чином  функціонуватимуть ССО Збройних Сил України, а й повністю структурна модель їх подальшої співпраці.

 

«Більше того, ми можемо говорити, що завдяки підготовці НАТО наших інструкторів та бойових підрозділів ми маємо 4 батальйони, а це майже 2 тис. бійців, і вже підійшли до підготовки 5-го батальйону. Таким чином за два роки фактично в умовах війни насправді була проведена величезна робота, і ми маємо це знати, тому що коли ми говоримо про наміри, ми маємо говорити і про певні результати, і вони в нас є», – підкреслила Фріз.

 

Водночас вона зауважила, що обсяги допомоги і відкритість та готовність Альянсу розширювати нашу співпрацю потребують від України не лише готовності робити щось, а діяти в тому напрямку, який уже був нами погоджений.

 

«Тобто якщо ми виконали певну роботу, зокрема, у реформуванні Служби безпеки України, то ми маємо її завершити. Тобто ми не маємо права зупинятися і не маємо права демонструвати якесь зниження темпів на шляху реформ. Я переконана в одному: що розвиток відносин з НАТО – це шлях з двохсторонінм рухом, тобто ми маємо говорити про те, що рухаємося в цьому напрямку, і це для нас  безальтернативний шлях», – резюмувала голова Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї НАТО.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ8:56, п`ятниця, 23 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
14:33, четвер, 22 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0