НБУ пом’якшив валютні обмеження для фізичних осіб

НБУ пом’якшив валютні обмеження для фізичних осіб

Національний банк розширив спектр операцій із зарахування коштів в іноземній валюті на власні поточні рахунки фізичних осіб на території України.

Про це йдеться у постанові НБУ № 256.

“Національний банк розширив можливості зараховувати в межах України на власний поточний рахунок фізичної особи кошти в інвалюті з інших джерел. Зокрема: кошти, отримані від родичів у безготівковій формі; кошти, отримані за рішенням суду або за рішенням інших органів (посадових осіб), яке підлягає примусовому виконанню; кошти, отримані за операціями з цінними паперами іноземних емітентів, що в установленому порядку допущені до обігу в Україні, у тому числі виплата доходу за цими цінними паперами (подвійний лістинг)”, – повідомляє прес-служба Нацбанку.

Раніше надходження в іноземній валюті в межах України на поточний рахунок в іноземній валюті фізичної особи зараховуються лише такого походження: проценти, нараховані за залишками коштів на власному або вкладному (депозитному) рахунках; кошти, які надходять з іншого власного рахунку цієї фізичної особи; кошти, які вносяться готівкою власником цього рахунку.

“Зарахування інших надходжень в межах України (за окремими винятками) на поточний рахунок в іноземній валюті досі не здійснювалося. Такі надходження мали продаватися на міжбанківському валютному ринку України та на рахунок зараховувалися у гривневому еквіваленті”, – додали в НБУ.

Нагадаємо, 29 лютого 2016 року правління НБУ вніс зміни до Правил здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями та їх виплати в Україні, якими чітко окреслив коло осіб, які розуміються в якості “родичів”.

Постанова набуває чинності 14 квітня 2016 року.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ10:21, п`ятниця, 15 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
10:33, четвер, 14 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
9:53, вівторок, 12 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
9:55, понеділок, 4 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0