Незаконних обмежень мовлення телеканалу ZIK немає, – НСТУ

Незаконних обмежень мовлення телеканалу ZIK немає, – НСТУ

Телеканал ZIK заявив, що публічне акціонерне товариство «Національна суспільна телерадіокомпанія України» обмежує його аналогове мовлення на Львів та Львівську область із порушенням законодавства та договірних зобов’язань. Водночас, директор Департаменту організації та розвитку мереж телерадіомовлення ПАТ «НСТУ» Дмитро Грузинський в коментарі «Детектор медіа» наголосив, що ZIK має ті ж відрізки мовлення в аналогу, що і раніше, і нагадав про борг телеканалу у розмірі майже 1 млн грн перед компанією філії Суспільною.


Два телеканали – ТРК «Львів» Львівської філії НСТУ та ZIK – мовлять на львівському ефірному каналі 12 ТВК (аналог), ділячи мовні відрізки часу згідно з ліцензією, виданою Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення.

 

«У п’ятницю, 2 лютого, телеканал ZIK (ТОВ – ТРК “Міст ТБ”) отримав листа від Львівської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення про те, що Філія НТКУ “Львівська регіональна дирекція” у зв’язку зі зменшенням обсягів фінансування змінює сітку мовлення. Філія НТКУ “Львівська регіональна дирекція”, приймаючи рішення про зміну сітки мовлення, з незрозумілих причин допустила наступні грубі порушення вимог Закону України “Про телебачення та радіомовлення” та чинних договірних зобов’язань. Зокрема, мовить в проміжку з 13:30 до 21:00 год в той час, як період з 12:00 до 14:00 год є часом мовлення ТОВ – ТРК “Міст ТБ”, тобто протиправно захоплено 30 хвилин мовлення ТОВ – ТРК “Міст ТБ” на 12 ТВК», – заявила прес-служба телеканалу ZIK.

 

Дмитро Грузинський, директор Департаменту організації та розвитку мереж телерадіомовлення ПАТ «НСТУ», пояснив, що телеканал ZIK (ТОВ – ТРК «Міст ТБ») своєю заявою під назвою «Мовлення ZIKу обмежують у Львові та області» вдався до маніпуляції.

 

Він підтвердив, що на львівському аналоговому ефірному каналі 12 ТВК ліцензії мають два телеканали: філія ПАТ «НСТУ» «Львівська регіональна дирекція» та телеканал ZIK, часові відрізки якого згідно з ліцензією, виданою Нацрадою, становлять чотири години на добу (у будні з 04:00 до 06:00 та з 12:00 до 14:00, у вихідні та святкові дні з 02:00 до 06:00). За його словами, ТОВ – ТРК «Міст ТБ»  як мовив з 12:00 до 14:00, так і мовить, жодного разу їх не вимикали і не переривали трансляції, ніякого «протиправно захоплено 30 хвилин мовлення ТОВ – ТРК «Міст ТБ» на 12 ТВК» не відбулося.

 

«Ми, наводячи лад у регіонах, щоб споживачі контенту чітко знали, коли та на яких каналах можна дивитися і слухати суспільне мовлення, розіслали усім філіям листа із чіткими відрізками часу. Зважаючи на те, що  в держбюджеті на 2018 рік на фінансову підтримку ПАТ “НСТУ” закладено лише 776 мільйонів гривень, що вдвічі менше за передбачену законодавством суму, ми склали новий графік, відповідно до якого в аналозі мовимо з 07:00 до 10:00 і з 13:00 до 21:00. Згодом, ми надіслали конкретно до Львівської філії уточнення про те, що наше аналогове мовлення починається не з 13:30, як у всіх інших регіональних мовників НСТУ, а з 14:00, як прописано у ліцензії, і триває до 24:00, бо там ще є угода про ретрансляцію», – сказав Дмитро Грузинський.

 

У той же час, телеканал ZIK у своїй заяві наголосив начебто про припинення мовлення: «Самовільно та протизаконно, без отримання згоди ТОВ – ТРК “Міст ТБ” та дотримання ліцензійних процедур, припиняє з понеділка, 5 лютого, ретрансляцію програм ТОВ – ТРК “Міст ТБ” у період з 21:00 до 24:00 год щоденно, що є порушенням як чинних ліцензійних зобов’язань ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” в особі Філії НТКУ “Львівська регіональна дирекція”, так і договірних зобов’язань».

 

Дмитро Грузинський звернув увагу, що телеканал ZIK вдався до маніпуляцій, при тому, порушивши права ПАТ «НСТУ» у вигляді невиплати платні за підписаними офіційними договорами. Адже, згідно з підписаними трьома угодами між Львівською філією НСТУ і телеканалом ZIK, останній заборгував Суспільному майже 1 млн грн.

 

«Йдеться про заборгованість за трьома договорами. Перший укладений про ретрансляцію, згідно з яким  на сьогодні ZIK має майже 223 тис. грн боргу. Другий договір стосується оренди індивідуально-визначеного майна – там борг трохи більше 481-єї  тис.  грн. Третій договір про відшкодування витрат на утримання орендованого нерухомого майна – 219 тис. грн боргу. Філія ПАТ “НСТУ” “Львівська регіональна дирекція” надіслала ТОВ – ТРК “Міст ТБ” рекомендованим листом з описом Акти звірки взаємних розрахунків за період з січня по грудень 2017 року. Вони мали або підписати їх і повернути, або надати свої письмові заперечення.  З огляду на дату поштової відправки листа, десятиденний термін на відповідь минув 02.02.2018 року. А вже 5 лютого з’явилася заява ZIK начебто про тиск на телеканал і недотримання ліцензійних процедур», – пояснив Грузинський.

 

Щодо ретрансляції програм «Міст ТБ» на каналі колишньої ЛОДТРК, то 27 листопада 2009 року між приватною компанією ТОВ – ТРК «Міст ТБ» і Львівською обласною державною телерадіокомпанією, правонаступником якої є НСТУ в особі філії «Львівська регіональна дирекція», укладено договір про ретрансляцію № 1-03, відповідно до якого ПАТ «НСТУ» зобов’язується ретранслювати  телепрограми ТОВ – ТРК «Міст ТБ» у власному ефірі щоденно з 21:00 до 24:00, загалом 3 год. на добу. І цю норму — попри борги контрагента — сьогодні також дотримано.

 

Дмитро Грузинський наголосив, що компанія доручила службі безпеки ПАТ «НСТУ» з’ясувати, хто укладав на таких невигідних для філії умовах договір і на чию підтримку йшли гроші платників податків. Адже комутація телепрограм ТОВ – ТРК «Міст ТБ» на передавач 12 ТВК у Львові, який  належить Львівській філії ПАТ «НСТУ», здійснюється технічними засобами, котрі філія — відповідно до укладеного раніше договору — змушена орендувати у ТРК «Міст ТБ».

 

Додамо, незважаючи на те, що аналогове мовлення не обмежене, керівництво телеканалу ZIK звернулося з офіційним листом до відповідальних осіб із проханням забезпечити дотримання закону та відновити мовлення ZIKу в повному обсязі відповідно до ліцензійних вимог.

 

Більш докладно – читайте тут.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ10:28, середа, 6 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
12:30, вівторок, 5 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0