“Незалежний телеканал – не вигідний нікому, окрім глядача” – Мортен Енберг

“Незалежний телеканал – не вигідний нікому, окрім глядача” – Мортен Енберг

Про це заявив голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг на зустрічі з колективом Львівської філії Суспільного.


 

У четвер, 29 березня, голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енберг відвідав філію ПАТ НСТУ «Львівська регіональна дирекція» та зустрівся з її колективом.

 

 

«Рада Європи продовжує співпрацювати з українським Суспільним. Однією з потреб було збільшити нашу підтримку у регіонах. Тому, власне, я  – тут і готовий вислухати ваші пропозиції», розпочав зустріч з колективом Мортен Енберг.

 

 

Під час зустрічі працівники ТРК Львів обговорили проблеми та виклики, що постали перед філією в процесі реформ. Більшість з них пов’язані з недофінансуванням НСТУ. Це і застаріле ефірне радійне обладнання та телевізійна техніка, незадовільний стан приміщень телестудії, що потребують ремонтів, неймовірний холод у кабінетах взимку, потреба оновити транспортний парк філії тощо.

 

photo_2018-03-29_18-23-08«В жахливих умовах створювати якісний продукт – складно. Ми хочемо, щоб кожен з нас працював на сучасній техніці, студії були обладнані усім необхідним, а журналісти мали можливість навчатися. Тому ми просимо сприяння Ради Європи в організації візитів донорів Суспільного на філію. Аби кожен з них на власні очі побачив – як тут, на місці, відбувається реформа. І, можливо,  виявив бажання долучитися до наших проектів», - пояснила т.в.о. менеджера філії Наталія Степанова.

 

«Мене дуже дивує те, що відбувається з фінансуванням Суспільного в Україні, – розповідає Мортен Енберг. –  Є Закон України, де чітко передбачені 0,2% для Суспільного мовника. Але тут це «не працює». Водночас, ми всі розуміємо, чому так сталось – йдуть вибори. Незалежний телеканал – не вигідний нікому, окрім глядача» – сказав Мортен Енберг.

 

Концепція Суспільного мовлення повністю виключає будь-які прояви «джинси» чи спроби політичного впливу на контент. Голова Офісу Ради Європи вбачає у цьому одну з ключових причин тотального недофінансування НСТУ,  адже така редакційна незалежність невигідна політикам.

 

Про альтернативну модель фінансування та європейський досвід у розбудові Суспільного мовлення,  а також про проекти Ради Європи в Україні Мортен Енберг розповість сьогодні, 30 березня, у програмі «ТЕМА ДНЯ: Львів» о 19:20 на ТРК Львів.

 

photo_2018-03-29_18-23-04

 КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:30, середа, 20 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
8:25, вівторок, 19 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
12:00, понеділок, 18 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0