Опубліковані розсекречені матеріали про аварію на ЧАЕС

В Україні опубліковані розсекречені документи про аварію на Чорнобильській АЕС. Про це у Фейсбуці повідомив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

 

Опубліковані відомості про причини аварії на ЧАЕС; про характер руйнувань і обсяги пошкоджень на ЧАЕС; про величинах і склад суміші, викинутої при аварії; про радіаційної обстановки після аварії; про результати вимірювань радіаційної обстановки та інші.

 

З розсекреченими документами можна ознайомитися за посиланням.

 

Раніше прес-служба УІНП повідомила, що 28 квітня В’ятрович прочитає публічну лекцію до 30-річчя Чорнобиля “Катастрофа ім. Леніна: Чорнобиль в документах КГБ”.

 

“Недолугі спроби Москви приховати правду про катастрофу та посилення національно-демократичного руху в Україні, зародження спільноти “зелених” активістів та падіння “Імперії зла” – про це та багато іншого розповість В’ятрович. Лекція відбудеться 28 квітня, 18:30 – 20:30, в Українському кризовому медіа-центрі”, – ідеться в повідомленні.

 

На переконання В’ятровича, аварія на Чорнобильській АЕС не була результатом помилки оператора в ніч на 26 квітня 1986 року. І навіть не була результатом численних помилок, яких припустилися під час її спорудження. Чорнобильська катастрофа просто не могла не відбутися в такій країні, як СРСР, тому що була втіленням фундаментальної помилки, закладеної в основу цілої країни.

Аварія показала не лише звичку радянської влади брехати, але й цілковиту слабкість системи, яка не змогла впоратися з “мирним атомом”. Управлінська бездарність, політика замовчування та некомпетентність зруйнували основу СРСР: сліпу віру “совєтської людини” у свою державу.


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ13:00, четвер, 21 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
12:30, четвер, 21 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
12:00, четвер, 21 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0