Освітній закон: Венеціанська комісія назвала дату оголошення висновку

На пленарному засіданні Венеціанської комісії, яке відбуватиметься 8-9 грудня, буде розглянуто Закон України “Про освіту” та надано висновок. Про це вказано в анонсі засідання.

 

“Очікується, що фахівці з правових питань також візьмуть до розгляду запит міністра закордонних справ України щодо Закону України “Про освіту”, який регулює використання державної мови, мов нацменшини та інших мов у сфері освіти”, – йдеться в анонсі.

 

У порядку денному, викладеному на сайті Венеціанської комісії, зазначається, що для обміну думками у переддень засідання до Венеції прибуде міністр освіти Лілія Гриневич.

 

Також до уваги будуть взяті роз’яснення Гриневич, які надавалися раніше, коментарі експертів, сам текст закону, на основі чого буде підготовлено проект висновку.

 

Підкомісія із захисту національних меншин розгляне проект висновку на своєму засіданні 7 грудня 2017 року.

Як повідомлялося, 25 вересня Президент України Петро Порошенко підписав закон “Про освіту”, мовні положення якого, зокрема ст. 7 щодо мови освіти в Україні, викликали стурбованість ряду країн. Порошенко доручив Міністерству закордонних справ та Міністерству освіти і науки провести щодо цього закону необхідні консультації з європейськими партнерами, в тому числі з Радою Європи. Новим законом в Україні запроваджується 12-річна середня освіта, мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова – українська. 28 вересня міністр закордонних справ України Павло Клімкін передав 7-му статтю закону про освіту на розгляд Венеційської комісії.

12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) під час дебатів ухвалила резолюцію щодо українського закону “Про освіту”. Українську владу, зокрема, закликали дослухатися до зауважень Венеціанської комісії, а також продумати “більш гнучку модель” двомовної освіти з урахуванням інтересів тих, хто належить до корінних народів та національних меншин.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0