Польська прокуратура: росіяни свідомо спровокували Смоленську катастрофу

Польська прокуратура перекваліфікувала звинувачення на адресу російських контролерів руху на вежі “Смоленськ-Північний” з “несвідомого” на “свідоме” доведення ними екіпажу президентського літака Ту-154М до авіакатастрофи.

Про це в понеділок під час прес-конференції у Варшаві повідомили прокуратури Національної прокуратури РП, які ведуть Смоленське слідство, передає власний кореспондент Укрінформу.

“Аналіз доказового матеріалу, проведений слідчою групою, зокрема й проведення нової фоноскопічної експертизи, що стосується розшифровки змісту розмов з реєстратора П-500 – який реєстрував слова осіб, які працюють на контрольній вежі, призвів до зміни постанови про представлення звинувачення на адресу двох громадян РФ. Зараз щодо цих осіб видано постанову про представлення

За його словами, третій особі, яка також була на контрольній вежі, висунуто звинувачення  у “допомозі щодо доведення до катастрофи”.

Він зазначив, що раніше їх провина кваліфікувалася як “несвідоме доведення до катастрофи”.

За словами прокурора, польська сторона звернулася до російської про юридичну допомогу у питанні доведення до осіб з контрольної вежі у Смоленську інформації про звинувачення на їхню адресу, а також організації їх допиту у якості підозрюваних за участю польських слідчих.

Як повідомлялося, 10 квітня 2010 року неподалік від військового аеродрому під Смоленськом розбився літак з президентом Польщі Лєхом Качинським та високопосадовцями польської влади. Тоді в катастрофі загинули всі 96 осіб, які перебували на борту Ту-154М.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ