Порошенко про медреформу: Гарантії держави мають бути

Під головуванням Президента України Петра Порошенка відбулося засідання Національної ради реформ, яка розглянула реформування медичної галузі.

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

“Запуск медичної реформи бажано провести через голосування в парламенті до завершення цієї сесії”, – закликав Порошенко.

Глава держави наголосив, що українська система медицини потребує якнайшвидших реформ. Підготовлений Кабінетом міністрів законопроект був серйозно доопрацьований представниками робочої групи, Адміністрації Президента, комітетів Верховної Ради тощо. Однак низка положень законопроекту ще потребують доопрацювання, додав він.

Порошенко відзначив неприпустимість пропонованого положення про те, що пакет державних гарантій пацієнту буде встановлюватись урядом. “Ні. У нас пакет гарантій держави має бути закріплено законодавчо”, – підкреслив він.

Президент також звернув увагу на формулювання – не пацієнт, а український громадянин потребує державного захисту. Для громадян інших держав можливо забезпечити право на отримання медичних послуг через механізми страхування, наголосив він.

Порошенко підкреслив необхідність передбачення служби, яка б займалася контролем за якістю та ефективністю роботи за інститутами, які забезпечують реалізацію державної політики в сфері медичних послуг.

Він також звернувся з проханням до секретаря Нацради реформ, заступника глави АПУ Дмитра Шимківа, виконуючого обов`язки міністра охорони здоров’я Уляни Супрун та координатора робочої групи, депутата ВР Сергія Березенко за підсумками сьогоднішнього обговорення в короткі строки сформувати пропозиції та передати їх уряду.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ