Порошенко схвалив створення Вищої ради правосуддя

Президент Петро Порошенко підписав Закон “Про Вищу раду правосуддя” під час зустрічі з головою Вищої ради юстиції Ігорем Бенедисюком та заступником Глави Адміністрації Президента Олексієм Філатовим. Документ був ухвалений Верховною Радою 21 грудня. Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

 

“Глава держави зазначив, що 2016 рік став визначальним у рішучих діях з реформування судової системи – були затверджені та вступили в дію конституційні зміни в частині правосуддя, започатковано новий орган – Вищу раду правосуддя (ВРП)”, – йдеться в повідомленні.

 

Порошенко наголосив, що Вища рада правосуддя прибирає політичну складову в судовій гілці влади, насамперед, з механізмів призначення, переведення, звільнення суддів, надання згоди на затримання або арешт судді.

Глава держави нагадав, що законопроект “Про Вищу раду правосуддя” був підтриманий партнерами з Ради Європи і Європейського Союзу.

“Вважаю, що це рішучі дії по забезпеченню одного з ключих прав українських громадян – права на справедливість, права на справедливий суд”, – підкреслив він.

 

Президент зазанчив, що створення нового конституційного органу – Вищої ради правосуддя – є одним із важливих складових судової реформи.

 

Глава держави подякував Верховній Раді, яка дослухалась до його пропозиції, підтримала цей закон та схвалила його у терміни, які дозволяють ВРП вже у 2017 році повноцінно запрацювати.

 

Порошенко також підписав Закон про внесення змін до Бюджетного кодексу, які, зокрема, урегулюють питання фінансування цього нового органу.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0