Працівники першого мобільного дитячого хоспісу надаватимуть виїзну допомогу тяжкохворим дітям

Перший дитячий мобільний хоспіс створили у Львові. Тепер невиліковно хворим дітям надаватимуть не лише стаціонарну, а й виїзну допомогу. Спеціальний медзаклад діє на базі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру. Раніше львівські медики зазначеного центру на волонтерських засадах надавали таким дітям паліативну допомогу. Крім того, на Львівщині планують створити хоспіс для невиліковно хворих дітей, де вони зможуть провести свої останні дні під опікою та з підтримкою фахівців. Також, співробітники здійснюватимуть супровід і надаватимуть медичну допомогу в домашніх умовах.

Це паліативна служба, яка спостерігає за важкохворими дітьми. У ній працюють патронажні медсестри, які роблять виїзд до дітей і їх оглядають. “Також виїжджають педіатри і реаніматологи. Не проводять лікування, а тільки надають паліативну допомогу, яку потребує дитина в певний момент”, – пояснює Ірина Клюз, керівник мобільного хоспісу для дітей.
Перш за все, мобільність цього закладу полягає у тому, аби допомогати тяжкохворим дітям у домашніх умовах. Пацієнти моібльного хоспісу мають стабільний стан здоров’я і можуть бути дома. Але все одно їм потрібні спеціальні апарати (відсмоктувачі, апарати штучної вентиляції, зволожувачі, кисневі концентратори, інгалятори та багато інших приладів). “На жаль, у нас немає ще усіх відповідних приладів, але є багато дітей, які їх потребують. Ми, як працівники хоспісу, виїжджаємо додому до дитинки, аби зробити відповідну процедуру. Наприклад, знітити трахиостому. Це медична процедура, тому батькам довелося би їхати до лікарні самостійно, а це великий стрес для хворої дитинки. Це все відбувається вдома, в атмосфері, де дитина себе комфортно почуває, – і набагато легше. Також медики ведуть моніторять стан здовор’я пацієнта, усі погіршення чи покращення”, – розповідає керівних хоспісу.
Загалом, згідно з даними медиків, дітей, які потребують паліативної допомоги більше 3 тисяч на Львівщині. Мобільний хоспіс опікуватиметься тими дітьми, які в найважчому стані: не можуть самостійно дихати, залежні від багатьох апаратів, не можуть ковтати тощо.
“Звичайно, бувають важкі моменти, тому намагаємося підтримати і батьків. Їм також потрібна як матеріальна, так і моральна допомога. Крім медичного персоналу у мобільному хоспісі працює соціальний працівник і психолог”, – каже Ірина Клюз.
Додамо, що мобільний хоспіс фінансується із обласної державної програми. Але життя невиліковно хворих дітей залежить не лише від апаратів, але й від розхідних матеріалів, які потрібні щодня, адже більшість з них одноразового використання, – на цьому наголошують медики. “Зонти для годування, трахеостоми, різноманітні фільтри. Ці всі розхідні матеріали є надзвичайно дорогими . Окрім цього, діти потребують спеціального харчування, адже у них змінений обмін засвоєння їжі, яке також є дуже дорогим. І якщо хтось міг би допомогти – батьки були би надзвичайно раді”, – розповідає керівник хоспісу.
Усі охочі допомогти можуть, звернувшись за номером : 097 263 32 52 – Ірина Клюз, керівник мобільного хоспісу для дітей.

 

Інна ТУЧАК


КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ