Права людини: агресія Росії значно погіршила ситуацію на Донбасі й у Криму – ЄС

Після початку російської агресії на непідконтрольних Києву територіях на сході країни та в Криму значно погіршилася ситуація з дотриманням прав людини та демократією. Водночас на інших територіях України та у контексті діяльності влади відзначається значний прогрес у цій сфері.

 

Про це йдеться в оприлюдненій у вівторок доповіді Європейського Союзу про права людини і демократію у світі у 2015 році, повідомляє Укрінформі.

 

“Конфлікт на сході України та нелегальна анексія Криму і Севастополя Російською Федерацією призвели до значного погіршення ситуації із правами людини на територіях, що не перебувають під ефективним контролем уряду”, – йдеться у доповіді.

 

Особливо відзначається погіршення через дії Росії соціально-економічних умов життя людей, обмеження основоположних свобод, свободи слова, мирних зібрань та релігійних переконань.

 

“На Кримському півострові ситуація із правами людини та основоположних свобод погіршилася після нелегальної анексії з боку РФ. Особливо це стосується проукраїнських активістів, журналістів та кримськотатарської спільноти”, – наголосили у ЄС.

 

Стосовно неокупованих територій у доповіді відзначається належне проведення місцевих виборів у 2015 році.

“У сфері свободи слова та ЗМІ було зроблено добрий прогрес у частині наближення до європейських стандартів на законодавчому рівні”, – зазначили також у Євросоюзі.

Крім того, у документі позитивно відзначені зміни, внесені до Кодексу законів про працю України, ухвалення у серпні 2015 року Президентом України Національної стратегії у сфері прав людини та плану дій Кабінету міністрів із імплементації цієї стратегії.

 

“Це все також було важливо у контексті забезпечення ефективної імплементації плану дій з візової лібералізації”, – додали в ЄС.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ9:35, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
9:32, вівторок, 13 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
11:34, четвер, 8 березня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0