Прокуратура провела нараду щодо дотримання конституційних прав ув’язнених та засуджених

У прокуратурі Львівської області, під головуванням прокурора області Юрія Квятківського відбулась нарада, на якій обговорено додержання конституційних прав ув’язнених та засуджених, які перебувають в установах управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області, забезпечення їх належними матеріально-побутовими та медико-санітарними умовами тримання, дотримання режимних вимог. Про це інформує прес-служба прокуратури Львівської області.
Участь в нараді взяли заступник прокурора області Олександр Русецький, начальник управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області Михайло Дзюдзь, керівники установ виконання покарань та місцеві прокурори.
Як зазначив у своєму виступі прокурор області, необхідність у проведенні даного заходу зумовлена численними порушеннями законодавства, які були виявлені прокурорами під час перевірок діяльності виправних установ.
Насамперед йдеться про низку порушень вимог кримінально-виконавчого законодавства, щодо режимних вимог, охорони праці, матеріально-побутового та медико-санітарного забезпечення засуджених, застосування заохочувальних норм закону, тощо.
Так через неналежне забезпечення адміністраціями установ додержання режимних вимог, а саме не вжиття достатніх заходів щодо перекриття каналів надходження заборонених предметів до виправних колоній області в поточному році на території зон, що охороняються, вилучено 12 гр. наркотичних засобів, 464 мобільні телефони та 118 колюче-ріжучих предметів, приладдя для здійснення ін’єкцій, тощо. Разом з тим, як показали прокурорські перевірки, в установах виконання покарань області мають місце факти масового вживання в’язнями алкогольних напоїв і такі, не завжди, викриваються працівниками установ.
За словами прокурора області Юрія Квятківського, відсутність належного контролю за засудженими призвело до надзвичайних подій. Таких у поточному році у виправних колоніях області було 3, у тому числі і втеча, і вчинення засудженими тяжких злочинів, і акт самогубства.
Важливим є питання додержання вимог медико-санітарного та матеріально-побутового забезпечення ув’язнених та засуджених.
Встановлено, що у поточному році у виправних колоніях області внаслідок захворювань померло 6 засуджених. За дорученням прокуратури області, комісією лікарів департаменту охорони здоров’я вивчено причини смертей цих засуджених.
Так, в ряді випадків, такі особи на лікування поступали з установ виконання покарань ДПтС України в запущеному стані, з неналежним медичним обстеженням та без верифікації діагнозу на догоспітальному етапі, а в інших – загальний стан здоров’я був летальним. Разом з тим, поряд з об’єктивними причинами, прокурорськими перевірками виявлені випадки грубих порушень вимог ст.116 КВК України при здійсненні лікування засуджених в умовах виправної станови.
Поміж тим, адміністраціями виправних установ не забезпечено обов’язкового медичного огляду в’язнів та персоналу, задіяного на харчоблоках, лікувально-профілактичних, інших роботах.
Не в повній мірі відповідає вимогам законодавству матеріально – побутове забезпечення засуджених.
Як засвідчили перевірки, туалетні кімнати та розташоване санітарно – гігієнічне обладнання перебуває в антисанітарному стані практично у всіх установах виконання покарань.
Виявлено також факти застосування до в’язнів заходів дисциплінарного впливу, які не відповідають тяжкості і характеру проступку. Так, за результатами перевірок з дисциплінарних ізоляторів, приміщень камерного типу та карцерів звільнено 5 незаконно утримуваних громадян.
Ще одне проблемне питання, яке піднімали в ході наради це – додержання вимог законодавства щодо залучення засуджених до суспільно корисної праці.
Оскільки мають місце порушення законодавства про оплату праці при залученні засуджених до робіт в надурочний час, у вихідні та святкові дні. До прикладу, коли засуджені працюють 9 годин в табелях обліку робочого часу за вказаний період зазначено, що вони працювали лише по 4 години.
На підприємствах та майстернях установ виконання покарань, робота засуджених організовується з порушенням правил її охорони, техніки безпеки і виробничої санітарії, встановлених законодавством про працю.
На завершення наради, прокурор області звернувся до присутніх керівників виправних установ з вимогою негайного вжиття заходів до усунення виявлених порушень, з метою дотримання прав в’язнів, гарантованих їм Конституцією та законами України.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ