Прокуратура стежить за дотриманням прав осіб у місцях позбавлення волі

Прокуратурою області упродовж поточного року вжито певні заходи щодо дотримання конституційних прав та свобод громадян, належного здійснення прокурорського нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян. Про це інформує прес-служба прокуратури Львівської області.

Зокрема, за ініціативи прокурорів з ізоляторів тимчасового тримання територіальних органів поліції області звільнено 2 незаконно поміщених адмінарештованих осіб.

Особлива увага зверталась на актуальні питання дотримання законодавства, спрямованого на забезпечення в’язнів належними умовами перебування в місцях несвободи.

Так, за вказівкою прокуратури області, у зв’язку з грубими порушеннями конституційних прав громадян на належні умови перебування, призупинено функціонування ІТТ Самбірського відділу поліції. Крім того, за дорученням прокуратури області закрито, до усунення виявлених недоліків, 8 спеціальних палат для лікування затриманих та взятих під варту осіб.

На постійному контролі органів прокуратури області перебували випадки застосування до ув’язнених та засуджених осіб крайніх заходів дисциплінарного впливу.

Зокрема, у поточному році за вказівками прокурорів поновлено права 7 в’язнів, яких звільнено із штрафних приміщень установ кримінально-виконавчої служби області, винних службових осіб притягнуто до встановленої законом відповідальності.

Приділено увагу додержанню прав іноземців та осіб без громадянства при їх поміщенні та утриманні у місцях тимчасового тримання Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України (в межах Львівської області).

Упродовж 2016 року органами прокуратури області виявлені численні порушення в діяльності посадових осіб прикордонних загонів Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України, у переважній більшості, щодо строків утримання іноземців та осіб без громадянства у місцях тимчасового тримання.

Так, за прокурорського реагування звільнено 7 іноземців, у тому числі, 3 неповнолітніх, які безпідставно утримувались в Пункті тимчасового тримання Мостиського прикордонного загону ЗРУ ДПС.

За результатами проведених перевірок на даному напрямі внесено 6 документів прокурорського реагування, за наслідками розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 4 посадові особи.

Також зареєстровано 2 кримінальні провадження за фактами службової недбалості за результатами проведених перевірок додержання вимог законодавства при наданні психіатричної допомоги у примусовому порядку, в тому числі психіатричними закладами із звичайним наглядом. Ще 7 посадових осіб притягнуто до відповідальності за документами прокурорського реагування.

Загалом у 2016 році прокурорами за результатами проведення регулярних перевірок з питань додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях внесено 375 документів прокурорського реагування на виявлені порушення, за результатами розгляду яких до відповідальності притягнуто 165 службових осіб органів національної поліції, пенітенціарної та державної виконавчої служб.

 КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ