Путін відмовився звільняти Сенцова

Путін відмовився звільняти Сенцова

Президент Росії Володимир Путін відмовився звільняти українського режисера Олега Сенцова, незаконно засудженого у РФ на 20 років в’язниці за нібито підготовку терактів у Криму. Про це Путін заявив на зустрічі з діячами культури, яка проходить у Петербурзі, повідомляє “Фонтанка“.

 

“Ми маємо виходити з того, що живемо в правовій державі, і такі питання мають вирішуватися судовою системою. Сенцов засуджений не за творчість. А за те, що взяв на себе абсолютно інші функції… фактично присвятив своє життя терористичні діяльності… Справа не в його позиції, не в тому, що він думає з приводу подій у Криму. Справа в його намірах і підготовці протиправних дій”, – відзначив Путін.

 

Так Путін відповів на прохання петербурзького режисера Олександра Сокурова, який емоційно вступився за Сенцова. “У мене є щире прохання – давайте розв’яжемо проблему Олега Сенцова. Він засуджений на 20 років таборів. Режисер повинен змагатися зі мною на кінофестивалі, але не сидячи в нашій північній в’язниці”, – відзначив Сокуров.

Коли російський режисер почув відмову Путіна, то додав, що Сенцову можна пробачити “по-російськи, по-християнськи”, і “на ньому смертей немає”. “Слава богу що ні, але могло б бути. Знаю, що питання чутливе і матиму на увазі”, – відповів Путін.

Раніше Росія відмовила Україні в екстрадиції Сенцова. Український режисер Олег Сенцов був засуджений російським судом за сфальсифікованими обвинуваченнями до 20 років колонії суворого режиму і зараз відбуває покарання в Якутську.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ