Росія відмовилась від усіх домовленостей у справі Савченко – МЗС

Росія відмовилась від усіх домовленостей у справі Савченко – МЗС

РФ відмовилася від будь-яких домовленостей з Україною у справі утримуваної в російському СІЗО української льотчиці і народного депутата Надії Савченко, а також інших політв’язнів, тому домогтися їх звільнення можна тільки за допомогою міжнародного тиску. 

Як повідомляє «Інтерфакс», про це заявив посол із особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба.

«Якщо ми починали з розуміння, що (з РФ – ред.) можна домовитися, знайти компроміси і форми, то зараз ми стоїмо на позиції, що тільки всеосяжний системний і безперервний тиск і знаходження питання Савченко та інших політв’язнів в порядку денному всіх переговорних процесів – це шлях до перемоги. Росія зайняла позицію «немає – тому що немає». Значить, нам треба створювати такі дипломатичні комбінації і міжнародні обставини, в яких звільнення Савченко та інших політв’язнів будуть в інтересах самої РФ», – сказав Кулеба.

Дипломат запевнив, що від Президента України до послів у різних державах світу «звільнення політв’язнів є не тільки професійним, а й моральним зобов’язанням».

Він розповів, що робота по їх звільненню ведеться на трьох рівнях.

«Перший – політичний: ми тримаємо цю проблематику в порядку денному всіх переговорів. Другий – юридичний: взаємодія з адвокатами. Третій – публічний: ці імена повинні бути постійно на слуху», – сказав Кулеба.

Зокрема, з іноземними послами в Україні була проведена зустріч родичів політв’язнів.

«Ми працюємо вже не тільки на дипломатичному, а на емоційному рівні: тому що коли виступала мама Геннадія Афанасьєва, не стримуючи сліз, вже самі іноземні дипломати були емоційно зарядженими», – сказав Кулеба.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ