СБУ: 27 українських військових перейшли на бік бойовиків після полону

Двадцять сім українських вояків після полону перейшли на бік бойовиків, контррозвідка попередила 76 фактів вербування. Про це під час брифінгу заявив керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук, повідомляє “112 Україна”.

 

“Військова контррозвідка попередила 76 фактів вербовок українських військовослужбовців російськими спецслужбами і терористами “ДНР”, “ЛНР”. Також нами задокументовано 27 воїнів, які після перебування в полоні перейшли на бік ворога, і зараз беруть участь у збройному конфлікті на стороні терористичних угруповань. 63 військовослужбовців з-за тортур були змушені дати згоду на співпрацю з російськими спецслужбами, після повернення добровільно повідомили про факт вербування. Відповідно, вони будуть звільнені від кримінальної відповідальності. На сьогодні 47 колишніх полонених військовослужбовців вирішили звернутися в міжнародні інстанції з приводу жорстокого поводження з ними під час перебування в полоні з боку російських спецслужб і представників російської сторони. Вже 31 скарга була направлена на адресу різних міжнародних організацій, у тому числі до верховного комісару ООН з прав людини”, – розповів Ткачук.

 

За даними СБУ, є багато свідчень про ті тортури, які застосовувалися російськими військовими і бойовиками до полонених українським воїнам.

 

“Ми кілька місяців тому почали таку роботу по збору свідчень звільнених з полону хлопців, до яких застосовувалося катування. З тих пір нами було опитано понад 1400 військовослужбовців. Більшість з них показали, що до них тією чи іншою мірою застосовувалися тортури. Їх змушували переходити на бік ворога і змушували співпрацювати з російськими спецслужбами. Найбільшу жорстокість виявляли до наших розвідників, десантникам, артилеристам, а також до бійцям добробатов. Зібрані нами свідоцтва – це і відеодокази… Можемо сказати про те, що в основному до нашим хлопцям застосовувалися такі види тортур, як ампутація кінцівок та інших частин тіла, удушення через блокування дихальних шляхів водою чи за допомогою протигаза, ураження електрострумом, завдання опіків хімічними кислотами, прасками, примус під загрозою смерті до вбивства інших полонених або “вербування на крові”, побиття гумовими палицями, металевими прутами, прикладами автоматичної зброї, залишення без їжі протягом декількох днів і розміщення в положенні стоячи в ямах”, – розповіли в спецслужбі.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ