Що необхідно знати водіям при перетині кордону?

До регіонального сервісного центру МВС часто звертаються водії з проханням пояснити чи потрібно мати якісь спеціальні документи при поїздці автомобілем за кордон.

 

Як інформує сектор зв’язків з громадськістю регіонального сервісного центру МВС  у Львівській області, до поїздки за кордон допускаються транспортні засоби, на які, відповідно до Конвенції про дорожній рух, а також Постанови КМУ 1388 від 7 вересня 1998 р., видане свідоцтво про реєстрацію та номерні знаки, серіям яких присвоєні літери латинського алфавіту.

Водій повинен мати національне посвідчення водія.

Транспортний засіб має бути справним, без візуальних пошкоджень та без тонування.

У разі відсутності права власності на транспортні засоби оформлення документів для поїздок за кордон здійснюється на підставі заяви власника транспортного засобу або документів, що підтверджують право користування і (або) розпорядження транспортними засобами. Особам, що здійснюють поїздку за кордон, на період поїздки за їх бажанням видаються свідоцтва про реєстрацію на їх ім’я. Свідоцтво про реєстрацію, видане на ім’я власника транспортного засобу, і документи, які підтверджують право користування і (або) розпорядження транспортними засобами, зберігаються у відповідних сервісних центрах МВС.

Видане на період поїздки за кордон свідоцтво про реєстрацію підлягає поверненню відповідному сервісному центру МВС не пізніше ніж протягом 10 днів після повернення з-за кордону.

Транспортні засоби, на яких власники виїжджають за кордон, повинні мати розпізнавальний знак України.

Власники таких транспортних засобів перед виїздом зобов’язані укласти договір обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів.

Транспортні засоби, на які згідно із законом встановлено тимчасову заборону на зняття з обліку (крім транспортних засобів, придбаних у розстрочку), до поїздок за кордон не допускаються.

На транспортні засоби, власники яких виїжджають за кордон на постійне місце проживання, видаються свідоцтва про реєстрацію та номерні знаки встановленого зразка. Такі транспортні засоби знімаються з обліку.

 

 КоментаріVitas коментує:
15:24, вівторок, 22 березня 2016
 

Може хтось пояснить, що значить “Транспортні засоби, на яких власники виїжджають за кордон, повинні мати розпізнавальний знак України”. Номерні знаки мають позначку “UA” – цього не достатньо? Дякую.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ