Що робити, якщо вас вкусила невідома тварина?

Що робити, якщо вас вкусила невідома тварина?

У Львові, як повідомляє ЛМР, збільшилася кількість скарг жителів на укуси безпритульних собак та інших тварин. Якщо у 2015 році зафіксовано 372 укуси то у 2016 році – 484. Загалом, торік з 934 укусів 484 – це укуси невідомими тваринами, – інформує Львівський міський відділ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Питома вага укусів людей невідомими тваринами становить 50%, хоча домашніх тварин у 100 разів більше, ніж бездомних. Інтенсивність укусів вуличними тваринами у 500 разів вища, ніж домашніми тваринами, – зазначають фахівці. “Внаслідок епізоотії (широке вибухоподібне поширення інфекційної хвороби тварин – Авт.) сказу серед лисиць в 14 районах області зареєстровані неблагополучні населені пункти, де дуже часто реєструються випадки сказу серед тварин, що створює великий ризик інфікування людей цією інфекційною хворобою”, – йдеться у повідомленні лабораторного центру. Також в установі нагадують, що у  Львові діє Ухвала №262  від 17.03.2016р. ЛМР «Про затвердження  Правила утримання і поводження з тваринами у м Львові».

 
skazЯк проявляється у тварин сказ ?
Головна небезпека укусу невідомої тварини (до прикладу, собаки) – сказ. Загалом, ця хвороба у собак, що проявляється трьома стадіями, починається зі зміни поведінки. Тварина віддаляється від людини, постійно ховається, стає апатичною. При цьому у неї виникає надмірне слиновиділення, неуважність, блювота і труднощі з ковтанням слини, води, корму. Згодом відбувається різка зміна поведінки собаки. Вона стає агресивною до всього: і до людей, і до предметів. Вона часто атакує, причому робить це раптово, без попереджувальних сигналів. Сказ у собак, що виявляється на третій стадії, характеризується паралічем гортані і кінцівок, що в кінцевому рахунку, призводить до її смерті.

 

 
Як відрізнити домашню тварину від безпритульної?
Зараз у Львові кожна особа, яка придбала та утримує тварину, зобов’язана зареєструвати її протягом 10 діб з моменту купівлі. Реєстрацію (перереєстрацію) та облік тварин здійснюють ЛКП «Лев» та установи ветеринарної медицини.
Відтепер ветеринарний паспорт не є підтвердженням права власності. Натомість, за новими правилами, право власності на тварину підтверджується номерним жетоном з відповідною реєстрацією в електронній базі даних домашніх тварин міста Львова. Цей жетон повинен бути на тварині, коли вона не вдома. Іншими словами, усі домашні тварини повинні мати реєстраційний жетон. Якщо такого немає, то скоріш за все, це безпритульна тварина (яка може мати відповідну позначку на вухах).

 
Що робити, якщо ви стали жертвою укусу собаки?
То ж, які повинні бути перші правові дії після укусу тварини ? “Якщо людину покусав собака, потрібно звернутися до правоохоронців. Але насамперед, до лікарів. На місце події виїде слідчо-оперативна група, яка встановить обставини самої події, опитає очевидців, за можливості, з’ясує кому належить ця тварина (звичайно, якщо це тварина, яка має господаря), а тоді вже все залежить від ситуації “, – коментує Світлана Добровольська, керівник відділу зав’язків з громадськістю ГУМВС України у Львівській області.
Медики ж наголошують, що зі зовнішнього вигляду рани укусу визначити, чи тварина мала сказ, – неможливо. “Це визначає тільки ветеренарно-епедеміологічна група, вже після дослідження трупів тварин. Роблять певні дослідження, за якими можна сказати, чи була особина хвора”, – каже Ігор Жуковський, лікар 8-ої львівської клінічної лікарні.
Щобо безпосереднього лікування та профілактики сказу після укусу, то роблять це з допомогою спеціальної вакцини. Вакцини на Львівщині достатньо, – запевняють лікарі. “Проблем із вакциною зараз немає, порівняно із минулими роками. Можуть звертатися як мешканці міста, так і області в усі медичні заклади. Ця вакцина надається абсолютно безкоштовно”, – Ігор Жуковський.

 
Опублікувала Інна ТучакКоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ