Сьогодні стартує саміт Україна-ЄС

Сьогодні стартує саміт Україна-ЄС

У Брюсселі в четвер, 24 листопада, пройдуть переговори лідерів України та Євросоюзу в рамках саміту Україна-ЄС. Як повідомляє УНІАН, порядок денний 18-го саміту Україна-ЄС нараховує близько 20 питань.

 

Зокрема, першим питанням зазначено обговорення приоритетів у політичних та економічних реформах, включаючи допомогу ЄС. Другим буде розглянуто співробітництво у сфері Спільної зовнішньої безпекової політики та Спільної політики у сфері безпеки та оборони (CFSP/CSDP). Далі йде питання співпраці у сфері юстиції, свобод та безпеки, включаючи лібералізацію візового режиму. На обговорення також винесені питання, пов’язані із торгівлею, тимчасовим застосуванням Угоди про асоціацію в частині поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, секторальним співробітництвом, включаючи енергетику та транспорт.

 

Окремим блоком на обговорення винесене питання розвитку ситуації в Україні. Зокрема, сторони обговорять ситуацію в окремих регіонах Донецької та Луганської областей, виконання Мінських домовленостей, включаючи питання, пов’язані з правами людини. Також на порядку денному стоїть обговорення незаконної анексії Автономної республіки Крим та Севастополю Російською Федерацією.

 

Очікується, що темою для обговорення буде і ситуація в самому Європейському Союзі, регіональні питання та питання зовнішньої політики. Окремо будуть обговоренні «російське питання», ситуація в Молдавії та Придністров’ї. Не виключено, що сторони можуть обговорити й інші питання.

 

Україну на саміті представлятиме президент Петро Порошенко, ЄС – президент Європейської ради Дональд Туск і президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ7:45, п`ятниця, 15 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
10:33, четвер, 14 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
10:30, четвер, 14 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0