Список заборонених до приватизації підприємств планують скоротити вдвічі

Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує скоротити перелік підприємств, які не підлягають приватизації, вдвічі – до 705. Про це на засіданні Кабінету міністрів заявила перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлія Ковалів, повідомляє Укрінформ.

 

“Нам неможливо зараз без змін в законі розпочати реформу системи корпоративного управління державних підприємств. Крім того, на сьогодні в законі про перелік об’єктів, які не підлягають приватизації, знаходяться 1478 підприємств, з них 497, або 34%, уже ліквідовані, тобто фактично таких підприємств уже не існує, а в переліку об’єктів, які не підлягають приватизації, на рівні закону, вони є. Тому нами було розроблено законопроект. Це вже третя спроба звернутися до парламенту і підтримати його, для того щоб скоротити цей перелік об’єктів, які не підлягають приватизації”, – зазначила Ковалів.

 

За її словами, законопроектом пропонується скоротити на половину перелік держпідприємств, які зараз заборонені до приватизації, – до 705.

“Частину з них – це 33 – у першому додатку переліку держпідприємств, які не підлягають приватизації. У другому додатку ми пропонуємо включити 397 підприємств, це ті підприємства, які не підлягають приватизації, але можуть бути корпоратизовані”, – додала Ковалів.

За словами заступника міністра, це дасть змогу впроваджувати на таких держпідприємствах реформу корпоративного управління, “тобто нормальної практики прийняття європейських рішень, залучення і створення незалежних наглядових рад, які дадуть можливість деполітизувати управління такими державними компаніями”.

 

У третьому додатку до законопроекту пропонується 275 державних підприємств, які є стратегічними активами і знаходяться на окупованій території у зоні АТО, залишити в українській власності, зазначила Ковалів.

 

Також у документі планується передбачити заборону на примусове стягнення активів протягом трьох років після того, як підприємства будуть виведені з переліку заборонених до приватизації.

 

“Коли завтра ми будемо покращувати корпоративне управління, вони не зможуть збанкрутувати. Ми абсолютно з усіх сторін забезпечимо мінімізацію ризиків будь-якого відчуження стратегічних державних активів”, – додала урядовець.

 

За її словами, вчора позицію Мінекономрозвитку було погоджено практично з усіма органами влади. “Ми сподіваємось, що парламент підтримає нас, і ми зможемо не лише залучити інвесторів, а й побудувати корпоративну структуру нормального управління цими стратегічними підприємствами”, –  відзначила Ковалів.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:49, п`ятниця, 1 червня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:59, понеділок, 21 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
13:04, п`ятниця, 18 травня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0