Справи на півтора мільйони: юристи Cуспільного виграли три суди проти ZIK

Справи на півтора мільйони: юристи Cуспільного виграли три суди проти ZIK

Господарський суд Львівської області задовольнив три позови ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” до ТОВ Телекомпанія “Міст ТБ” на загальну суму 1 613 274,15 грн.


Товариство з обмеженою відповідальністю Телекомпанія “Міст ТБ”, більш відома громадськості як ZIK, має давні стосунки з Львівською філією НСТУ, зокрема орендує апаратно-студійний комплекс філії площею 1391,9 кв.м (за договором оренди № 129 від 22.09.2009 року). Також НСТУ надає Телекомпанії “Міст ТБ” послуги з ретрансляції (за договором № 1-03 від 27.11.2009 року).

Проте ні за оренду приміщень, ні за ретрансляцію Телекомпанія “Міст ТБ” давно не сплачує. За період із січня 2017 року по квітень 2018 року накопичився борг лише за оренду приміщень у розмірі 740 866, 68 грн, не кажучи вже про несплачені комунальні послуги вартістю 470 141,48 грн та послуги ретрансляції на суму 298 908,98 грн.

Боржник – ТОВ Телекомпанія “Міст ТБ” – отримував рахунки на оплату, що підтверджується проставленими підписами про отримання із зазначенням дати вручення кожного рахунку, проте здійснив виплати лише з березня по червень 2017 року.

НСТУ неодноразово зверталась до боржника з вимогою сплатити решту рахунків, востаннє у січні 2018 року НСТУ надіслала до ТОВ Телекомпанія “Міст ТБ” звірки взаєморозрахунків за чинними договорами, однак жодної відповіді на цей лист так і не отримала, тому мусила звернутись до суду для стягнення заборгованостей, а також штрафу та пені за неналежне виконання зобов’язань.

Телекомпанія “Міст ТБ” проти позову заперечила, зазначивши, що договір оренди було укладено ще у 2009 році, тобто щодо майна Львівської обласної державної телерадікомпанії, і тому Львівська філія ПАТ “НСТУ” є неналежним позивачем і вимагати ніяких виплат боргів не може, а щодо всіх штрафних санкцій ТОВ Телекомпанія “Міст ТБ” просила суд застосувати позовну давність.

Суд встановив, що 28 серпня 2015 року Львівська обласна державна телерадіокомпанія приєдналась до Національної телекомпанії України, яка й стала правонаступником майна, прав та обов’язків усіх приєднаних до неї юридичних осіб. А вже 30 вересня 2016 року наказом Державного комітету телебачення та радіомовлення України №174 “Про реорганізацію Національної телекомпанії України” припинено діяльність Національної телекомпанії України шляхом перетворення у Публічне акціонерне товариство “Національна суспільна телерадіокомпанія України”.

Згідно з Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” зареєстровано 19 січня 2017 року, а Львівська філія є відокремленим структурним підрозділом НСТУ.

Тому всі доводи ТОВ Телекомпанія “Міст ТБ” про те, що телекомпанія не повинна сплачувати борги Львівській філії, суд назвав необґрунтованими й зобов’язав боржника сплатити за договором оренди орендну плату на суму 740 866,68 грн, а також 30 539,69 грн штрафу й 48 438,45 грн пені за неналежне виконання зобов’язань за договором. Відповідне рішення суд ухвалив 6 серпня 2018 року.

Щодо справи про заборгованості за послуги ретрансляції суд ухвалив рішення 14 серпня, яким позовні вимоги НСТУ задовольнив повністю та зобов’язав ТОВ Телекомпанія “Міст ТБ” сплатити всю суму боргу – 298 908, 98 грн. Рішення суду по справі щодо заборгованостей за комунальні послуги від 16 серпня також повністю задовольнило позов юристів Суспільного та зобов’язало ТОВ Телекомпанія “Міст ТБ” сплатити 470 141,48 грн основного боргу й 24 378,87 грн пені.

Загалом по всіх трьох позовах загальна сума задоволених позовних вимог становить – 1 613 274,15 грн (з урахуванням стягнутих із відповідача судових витрат).

Член правління ПАТ “НСТУ” Інна Гребенюк коментує виграні в суді справи: “Не всі контрагенти Суспільного є добросовісними у виконанні своїх зобов’язань, і не всі договори, укладені раніше, ще за часів державних телерадіокомпаній, були укладені в інтересах компанії. Більше того, багато договорів, які були укладені ще за часів державної телекомпанії не вигідні для НСТУ.

На жаль, у спадок, що залишився від державних компаній, нам дісталося багато таких проблемних договорів, що потребують вирішення в судовому порядку, прикладом яких є і договори з компанією “Міст ТБ”. Тому юридичний департамент і надалі робитиме все можливе, щоб успішно захищати законні права та інтереси НСТУ в суді”.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ12:46, вівторок, 11 грудня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:19, п`ятниця, 7 грудня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0