Тимчук розповів, що Кремль хоче “викрутити” із ситуації з СЦКК

Рішенням РФ про виведення військових зі складу СЦКК пов’язане, зокрема, зі спробою Кремля протягнути свою версію миротворчої місії на Донбасі.

Про це написав на своїй сторінці в Facebook керівник групи “Інформаційний Опір”, народний депутат Дмитро Тимчук.

“Відхід росіян з СЦКК на тлі нинішньої активізації російських окупаційних військ відразу на декількох ділянках фронту на Донбасі, за задумом Путіна, повинно притягнути увагу Заходу саме до лінії розмежування сторін (де Москва, як відомо, і пропонує розмістити миротворців), і змусити “забути” про неконтрольовану ділянку держкордону з РФ”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, відгук офіцерів ВС РФ з СЦКК робить Спільний центр по суті ще одним інструментом “легалізації” “Л/ДНР” (вчорашня заява “1 АК ДНР” про те, що після від’їзду росіян “представники “ДНР” продовжуватимуть працювати в СЦКК”).

“Тобто у СЦКК, за задумом Москви, залишаться “один на один” представники української сторони і “Л/ДНР”. Цей крок – спроба РФ вижати хоч щось з ситуації з СЦКК, сенс існування якого пропаде у разі прийняття Верховною Радою України законопроекту №7163 “про деокупацію Донбасу” (а при всіх титанічних зусиллях Москви зірвати голосування цього законопроекту, “загроза” прийняття його Радою залишається – і, дуже сподіваюся, незабаром його все ж буде прийнято)”, – додав Тимчук.

Він також вказав на те, що заява Путіна про “низьку ефективність Мінського формату” разом з виведенням російських офіцерів з СЦКК є “відповіддю” на новий потужний пакет санкцій, який готують США з лютого 2018-го.

“Відповідь чисто в стилі Путіна, тобто ассиметрично і у вигляді прямого шантажу: мовляв, “кошмаритимете” – буде ескалація на Донбасі і зрив “Мінська” (а Захід, як відомо, чіпляється за мінські домовленості ніяк не менше росіян, постійно стверджуючи, що “альтернативи “Мінську” немає”)”, – йдеться в повідомленні.

На цьому фоні Тимчук прогнозує подальше зростання активності окупаційних військ і серйозне загострення ситуації на Донбасі. “Але і тут є запобіжники. Наприклад, разом з введенням пакету американських санкцій, що готується, Захід (США та ЄС) можуть відразу підготувати спільний “страхувальний” пакет подальших санкцій – на випадок, якщо Москва зробить ставку на ескалацію конфлікту. Путін зрозуміє тільки такий підхід. З шантажистами, які розуміють тільки мову сили і ультиматумів, діалог потрібно вести відповідним чином”,  – зазначив він.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ12:46, вівторок, 11 грудня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
17:19, п`ятниця, 7 грудня 2018  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0