Треба щось міняти, поки Львів не не перетворився на “місто сміття” – Супрун

Необхідно реагувати і щось міняти, аби Львів не перетворився на “місто сміття”, як у Єгипті (де один з районів Каїра отримав неофіційну назву “місто сміттярів”).

Про це під час брифінгу сказала сьогодні у Львові в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, яка перебувала у місті з робочою поїздкою, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Не знаю, чи хтось із вас був у Єгипті і чи ви бачили це “місто сміття”, яке є у них. Як я дивлюся, те, що зараз відбувається у Львові, воно вже майже доходить до того. І треба вже реагувати і щось змінити, щоб ми не мали свого “міста сміття”, а щоб ми могли нормально переробляти наше сміття і правильно сортувати його. Переробляти пластик, скло і інші речі і знов використовувати, бо це набагато краще для нашого здоров’я і для екології”, – сказала Супрун.

Вона також розповіла про особистий досвід сортування побутового сміття: “У Нью-Йорку я жила 15 років, і ми мали там інспекторів, які прийшли і дивилися, чи ми правильно сортували сміття. І як був штраф, то цілий багатоповерховий будинок отримав штраф. То як немає таких заходів, як люди лише добровільно це роблять (сортують сміття – ред.), то воно буде повільніше. Можливо, вже настав час, щоби було примусово зроблено, а не лише добровільно, щоб сортували”.

Водночас вона наголосила, що Львів – лише одне з українських міст, які мають проблему зі сміттям, – в Київській, Харківській, Чернігівській і Полтавській областях уже були випадки пожеж на сміттєвих полігонах. Проблема утилізації відходів є по всій Україні, бо немає заводів, які переробляють сміття. Супрун також неодноразово підкреслила, що вирішення сміттєвої проблеми Львова – це робота на короткострокову перспективу, а треба вже сьогодні думати про те, як вирішувати питання переробки сміття на загальнодержавному рівні, інакше наші міста будуть завалені сміттям.КоментаріНапишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *СХОЖІ НОВИНИ11:30, середа, 20 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
8:25, вівторок, 19 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0
12:00, понеділок, 18 лютого 2019  |  Переглядів:   |  Коментарів: 0